رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج تشریح كرد

آخرین وضعیت كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین وضعیت کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد را تشریح نمود.


«پرویز یزدان پناه» در نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از شروع شیوع کروناویروس تا حالا ۱۵۵هزار مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان های استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم.
وی ادامه داد: طی ایام کرونائی ۱۰هزار و ۴۶۴ نفر بیمار کرونائی در بیمارستانهای استان بستری شدند و ۱۰ هزار و ۲۳۶ نفر نیز ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهارکرد: خوشبختانه طی روز جمعه پنجم دی ماه بعد از ۱۰ ماه موردی از بستری بیمار کرونائی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نداشته ایم که یک روز فراموش نشدنی است.
یزدان پناه اشاره کرد: الان ۲۰۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونائی در بیمارستان های استان بستری هستند که ۹۲ نفر از این تعداد کرونائی قطعی هستند. همین طور ۲۰ نفر الان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان به سر می برند و سه نفر از این تعداد زیر دستگاه هستند.
وی با اعلان اینکه ۱۶۰۰ نفر بیمار کرونائی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد قرنطیه در منزل هستند، افزود: از شروع شیوع کروناویروس تا حالا ۲۳ هزار ۸۹۵ نفر در سطح استان کهگیلویه وب یوراحمد به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۹۷۶۶ نفر مربوط به شهرستان بیوراحمد، ۴۲۸۶ نفر مربوط به شهرستان کهگیلویه، ۳۶۶۰ نفر مربوط به شهرستان گچساران، ۱۱۴۴ نفر مربوط به شهرستان دنا، ۱۱۱۲ نفر مربوط به شهرستان چرام، ۱۰۲۴ نفر مربوط به شهرستان بهمئی، ۹۱۷ نفر مربوط به شهرستان باشت و ۸۹۵ نفر مربوط به شهرستان لنده بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه میزان بروز بیماری در استان ۳۲ در هر یک هزار نفر و در کشور ۱۴.۱ در هر یک هزار نفر است، عنوان کرد: میزان کشندگی کرونا در استان ۱.۷ و در کشور ۴.۶ بوده است. همین طور میزان مرگ و میر کروناویروس در سطح استان ۵۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده در صورتیکه در کشور ۶۴ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.
یزدان پناه با اعلان اینکه از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۳۹۵ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد جان باختند، اشاره کرد: از مجموع این تعداد فوتی، ۱۸۹ نفر در شهرستان بویراحمد، ۵۵ نفر در شهرستان کهگیلویه، ۸۷ نفر در شهرستان گچساران، ۱۹ نفر در شهرستان دنا، ۱۸ نفر در شهرستان چرام، ۱۳ نفر در شهرستان لنده، ۱۱ در شهرستان باشت و ۳ نفر در شهرستان بهمئی بوده اند.1399/10/07
12:11:50
5.0 / 5
912
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی