با تزریق روی ۳ داوطلب؛

تست انسانی واكسن ایرانی كرونا شروع شد

تست انسانی واكسن ایرانی كرونا شروع شد به گزارش روان ما فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا امروز با تزریق بر روی یک بانوی ایرانی و معاون ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با موفقیت شروع شد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، بر مبنای اعلام مسؤلان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شروع شد.
امروز ۳ داوطلب واکسن را دریافت می کنند و این فرآیند به مرور تا تزریق به داوطلب آخر که ۵۶ نفر هستند، ادامه خواهد داشت.
اولین بانوی ایرانی که این واکسن را دریافت کرد طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام است.

طیبه مخبر اولین داوطلب واکسن ایرانی کرونا در صحبت کوتاهی اظهار داشت: امیدوارم این روند علمی به نتیجه برسد و من هم مثل همه مردم ایران امیدوارم. خوشحالم ولی نه از اینکه نفر اول آزمایش واکسن ایرانی کرونا هستم بلکه از اینکه این فرآیند علمی اینقدر در کشورمان خوب پیش رفت و به سلامتی همه مردم کشورمان منجر می شود.
پس از آن تست بعدی روی دکتر علی عسگری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیرعامل پیشین خبرگزاری مهر انجام شد. دکتر علی عسگری در پاسخ به این سؤال که چه حسی دارید که برای تست انسانی واکسن کرونا کاندید شدید، اظهار داشت: الحمدالله؛ خیلی خوشحالم و واقعاً حس افتخار است و نگران نبودم. وی ادامه داد: این واکسن کاملاً ایمن است امیدوارم که این در مراحل بعدی هم این مورد ثابت شود. به علت اینکه تقریباً از ابتدا در جریان تولید واکسن بودم آگاه هستم که این واکسن یکی از ایمن ترین واکسن های موجود است. معاون اجتماعی و امور استان های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پیامی به مردم برای اطمینان به این واکسن ایرانی اظهار داشت: اطمینان دارم که اتفاقی نمی افتد چونکه ما در واکسن سازی سابقه طولانی در کشور داریم؛ این تکنولوژی امنی است و جای نگرانی ندارد. ان شاالله این مراحل طی شود و مردم بتوانند به زندگی عادی شان برگردند. برگشت مردم به زندگی عادی آرزوی همه ما است.

همچنین حمیدرضا خلیلی مدیرعامل یکی از شرکتهای وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بعنوان سومین داوطلب واکسن ایرانی کرونا، در ظهر امروز واکسن را دریافت کرد.

در مراسم امروز وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مسؤلان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حضور داشتند.
عضو کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا در نشست مجریان مرحله اول تزریق واکسن ایرانی اظهار داشت: تمامی ۵۶ داوطلب واکسن ایرانی کرونا به مرور واکسن را دریافت می کنند. دکتر مینو محرز اضافه کرد: امروز شروع فاز انسانی واکسن ایرانی کرونا بود. نخستین تزریق انجام شد. مطمئن هستم که همه چیز خوب پیش می رود. من بسیار امیدوار هستم به این واکسن و امیدواریم که بزودی برای همه مردم آنرا داشته باشیم و از شر این ویروس کرونا خلاص شویم. وی ادامه داد: در مجموع ۵۶ نفر برای دوره اول تزریق واکسن دارند. امروز ۳ نفر و بقیه هم به مرور ترزیق را انجام خواهند داد.


منبع:

1399/10/09
23:42:31
5.0 / 5
1266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی