دبیر كمیته اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو:

برای تولیدات داخلی دارو نیاز به مجوز بین المللی نداریم

برای تولیدات داخلی دارو نیاز به مجوز بین المللی نداریم دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو اظهار داشت: هیچ کشوری برای دارویی که خودش می خواهد مصرف کند، نیاز به مجوز بین المللی ندارد و سازمان غذا و دارو می تواند تائیدیه آن دارو را ارائه نماید.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دکتر احسان شمسی کوشکی امروز در وبینار «بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و ارائه توانمندی کشور ایران در تولید آن» که به صورت آنلاین در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: طرح ها در کمیته ملی اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو از طرف پژوهشگران مورد بررسی قرار می گیرند.
وی با اعلان اینکه خود محقق پروژه با این کمیته ارتباط دارد، اظهار داشت: از طرف دیگر، شرکت با سازمان غذا و دارو ارتباط می گیرد.
دبیر گروه اخلاق پزشکی فرهنگستان علوم پزشکی کشور با اشاره به فرآیند تائید از طرف این کمیته اظهار داشت: ما در ابتدا ایمن بودن و تأثیرگذاری را مورد بررسی قرار می دهیم. در فاز اول، ایمن بودن مطرح است.
شمسی کوشکی با اعلان اینکه تا حالا یک پروتکل فاز یک در کمیته اخلاق با دو جلسه اضطراری را تشکیل دادیم، اظهار داشت: نوع ارجاع به کمیته اخلاق به شکلی است که سازمان غذا و دارو از مراحل پروژه باخبر و قانع شود.
وی افزود: پروژه ها بعد از ستاندن «کد اخلاق» به سازمان غذا و دارو انتقال داده می شوند تا درباره کل پروژه مورد بررسی قرار گیرند.
دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش سازمان غذا و دارو تاکید کرد: هیچ کشوری برای دارویی که خودش می خواهد مصرف کند، نیاز به مجوز بین المللی ندارد و سازمان غذا و دارو می تواند تائیدیه آن دارو را ارائه نماید.
شمسی کوشکی بیان کرد: ما نیاز به تائیدیه نهادهای بین المللی نداریم اما FDA کمک کننده است.

1399/10/13
13:38:22
0.0 / 5
1129
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی