رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

۳۸۷ كهگیلویه و بویراحمدی قربانی كرونا

۳۸۷ كهگیلویه و بویراحمدی قربانی كرونا به گزارش روان ما کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا 24 هزار مبتلا و فوت کرونائی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم.


پرویز یزدان پناه روز شنبه ۱۳ دی ماه در نشست ستاد کرونای استان اضافه کرد: از شروع شیوع کروناویروس تا حالا ۱۵۹ هزار نفر مراجعه کننده سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان های استان داشته ایم. الان حدودا مراجعه کننده به ۵۰۰ نفر رسیده در صورتیکه قبلا تا ۱۲۰۰ نفر هم رفته بود.
وی ادامه داد: در بیمارستان های استان ۱۰هزار و ۶۲۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونائی بستری شد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۷۳ نفر ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اشاره کرد: الان ۱۵۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونائی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ ذنفر بیمار کرونائی قطعی است و ۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.
یزدان پناه با اعلان اینکه از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۲۴ هزار و دو نفر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد به بیماری ویروسی مبتلا شدند، اشاره کرد: از این تعداد ۲۱ هزار و ۲۹۱ نفر معادل ۹۰ درصد بهبود یافتند. همین طور ۱۶۵۰ نفر الان در قرنطینه خانگی هستند.
وی با اعلان اینکه طی ۷۲ ساعت گذشته تنها یک مورد فوت ناشی از کرونا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم، افزود: خو. شبختانه طی روز جمعه و شنبه (۴۸ ساعت گذشته) فوت ناشی از کرونا در استان نداشته ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: بتازگی قرار شد که فقط تست پی سی آر ملاک کروناست که بر این اساس فوت ناشی از کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۸۷ مورد است.
یزدان پناه اشاره کرد: میانگین سنی فوتی های ناشی از کروناویروس در این استان ۶۸ سال است.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، وی بیان کرد: طبق آمار روز گذشته جمعه از ۴۴۹ نمونه گرفته شده ۱۰۵ مورد معادل ۲۳ درصد موارد مثبت بوده اند که به ترتیب بیشترین موارد مربوط به شهرستان بویراحمد با ۳۹ نفر، کهگیلویه با ۲۴ نفر، لنده با ۱۳ نفر، گچساران با ۱۲ نفر، چرام با ۷ نفر، باشت ۵ نفر و دنا با ۵ نفر و شهرستان بهمئی صفر بوده است.
منبع:

1399/10/13
23:11:24
0.0 / 5
771
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی