خطر انتقال كرونا در عابربانك ها و سفارش های وزارت بهداشت

خطر انتقال كرونا در عابربانك ها و سفارش های وزارت بهداشت به گزارش روان ما سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از عابربانک در دوران شیوع کووید-۱۹ سفارش هایی را عرضه داد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: دستگاههای خودپرداز یا عابربانک ها به علت رجوع و استفاده زیاد افراد از آن می توانند عامل مهمی در انتقال ویروس کووید-۱۹ باشند. ازاین رو درخواست ما از مردم این است که تا حد امکان امورات بانکی خویش را به صورت اینترنتی و از راه نرم افزارهای قابل نصب بر روی گوشیهای تلفن همراه انجام دهند.

وی اضافه کرد: همینطور در صورت احتیاج به استفاده از دستگاههای خودپرداز سفارش می شود، قبل و پس از رفتن به آنها دست های خویش را با آب و صابون بشویید و یا با محلول های ضدعفونی کننده، آنها را ضدعفونی کنید.

لاری افزود: در صورت ازدحام در مقابل دستگاههای عابر بانک، نسبت به رعایت اصول فاصله گذاری یک و نیم تا دو متر اقدام نموده و تلاش کنید در هنگام کار با این دستگاه ها از دستکش های یکبارمصرف و یا دستمال کاغذی استفاده کنید و بعد از اتمام عملیات بانکی آنرا در سطل زباله در دار بیندازید.

وی همینطور اظهار داشت: در طول انجام عملیات بانکی هیچگاه دست خویش را به بینی، چشم ها و دهان نزنید. همینطور ضروریست در طول فرایند خروج و بازگشت به منزل، حتما از ماسک استفاده گردد.
1399/11/01
18:31:14
0.0 / 5
1253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی