مدیر درمان تامین اجتماعی اردبیل:

بخش همودیالیز تامین اجتماعی اردبیل به بهره برداری می رسد

بخش همودیالیز تامین اجتماعی اردبیل به بهره برداری می رسد به گزارش روان ما مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: با عنایت به نیاز بیماران دیالیزی به افزایش تخت های بیمارستانی بخش همودیالیز استان با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان افتتاح می شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، قادر برجی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل بابیان اینکه ۴۸ درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند اظهار نمود: هم اکنون درمان مستقیم در ۲ بیمارستان استان با بیش از ۲۰۰ تخت به بیمه شدگان ارائه می شود و ۲ پلی کلینیک نیز در اردبیل و مشگین شهر فعالیت می نمایند.
وی به راه اندازی دو درمانگاه تخصصی در شهرستان خلخال و گرمی نیز اشاره نمود و اضافه کرد: ۹۱۹ نفر پرسنل در حوزه درمان تامین اجتماعی استان اردبیل نیز در حوزه درمان غیر مستقیم به مردم استان خدمت رسانی می کنند.
اعتبارات تامین اجتماعی افزایش ۱۵۲ درصدی داشته است
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل به تشریح میزان اعتبارات اختصاص یافته در حوزه درمان پرداخت و اظهار داشت: اعتبارات در سال ۹۹ به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سالهای گذشته از افزایش ۱۵۲ درصدی برخوردار بوده است.
برجی از رشد بیش از سه هزار درصدی اعتبارات در حوزه پروژه های عمرانی تامین اجتماعی آگاهی داد و اضافه کرد: تعمیرات و بازسازی تجهیزات پزشکی مراکز درمانی نیز با رشد ۱۰۸۲ درصدی برخوردار بوده است که این مهم گامی مؤثر در توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی در استان اردبیل بوده است.

رسیدگی به بیش از ۳۰۰ هزار نسخه پزشکی بیمه شدگان تامین اجتماعی
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل از انعقاد قرارداد با بیش از ۷۰۰ مرکز درمانی در استان سخن گفت و اشاره کرد: طبق این قرارداد ۱۶ بیمارستان، ۳۹ پلی کلینیک، ۶ دی کلینیک، ۹۴ مرکز بهداشتی و درمانی و ۶۴۰ واحد خصوصی درمانی است ملزم به ارائه خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند.
وی مشکلات سالهای اخیر تامین اجتماعی را کمبود زیر ساخت ها و امکانات درمانی دانست و اظهار داشت: باتوجه به افزایش جمعیت بیمه شدگان و تراکم بالای خدمات ارائه شده لازم است تا با تامین بودجه های مورد نیاز و اعتبارات استانی و ملی به رفع کمبودها و خلاءهای مراکز درمانی استان اردبیل بپردازیم.
برجی به ارائه خدمات غیر حضوری و راه اندازی نسخه های الکترونیکی امسال اشاره نمود و اضافه کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری ۳۱۷ هزار نسخه مورد رسیدگی قرار گرفته که میانگین هزینه هر نسخه ۲۹ هزار تومان بوده و همین طور تعداد اسناد بستری ۳۴ هزار مورد بود که میانگین هزینه هر بستری ۲ میلیون تومان بوده است.
اختصاص ۲۱ میلیارد تومان به اورژانس بیمارستان سبلان اردبیل
رئیس سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل از افتتاح اورژانس بیمارستان سبلان اردبیل همزمان با دهه فجر آگاهی داد و بیان کرد: اورژانس بیمارستان سبلان تامین اجتماعی با اعتباری بیش از ۲۱ میلیارد تومان و در مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع راه اندازی شده و تعداد تخت های این بخش از بیمارستان به ۳۶ تخت ارتقا یافته است.
برجی راه اندازی درمانگاه عمومی و تخصصی بیمارستان سبلان به متراژ ۴ هزار و ۷۰۰ مترمربع را همچون پروژه های سال آینده عنوان نمود و اظهار داشت: اعتباراختصاص یافته به این مجموعه ۳۵ میلیارد تومان است و شامل مرکز جامع تصویربرداری، رادیوگرافی، پانور کس دندانی، ماموگرافی، سونوگرافی و سی تی اسکن، MRI با اعتباری بیش از ۱۴ میلیارد تومان می باشد.

بیش از ۶۰۰ بیمار دیالیزی در استان اردبیل تحت درمان هستند
مدیردرمان سازمان تامین اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در استان اردبیل تعداد تخت های موجود برای بیماران دیالیزی است چونکه از مجموع ۶۶۴ بیمار دیالیزی در استان، ۳۴۶ بیمار تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و امکانات موجود پاسخگو این بیماران نمی باشد
برجی اشاره کرد: برمبنای میانگین جهانی برای هر دستگاه ۴ بیمار دیالیزی مورد استفاده قرار می گیرد و این رقم در کشور به ازای هر ۵ بیمار یک دستگاه است که متأسفانه در استان اردبیل این رقم به ازای هر ۸ نفر یک دستگاه است.
وی تعداد دستگاه های فعال دیالیز در استان را ۸۳ دستگاه اعلام نمود و اضافه کرد: تا آخر سال جاری بخش همو دیالیز در استان افتتاح می گردد که ۱۱ تخت دیالیز با امکانات ویژه با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد تومان در اختیار مردم عزیز استان قرار خواهد گرفتمنبع:

1399/11/11
13:37:11
0.0 / 5
982
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی