زالی هشدار داد

احتمال خیز جدید كرونا در تهران

احتمال خیز جدید كرونا در تهران به گزارش روان ما فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران نسبت به بروز خیز جدید بیماری کووید۱۹ در استان تهران اخطار داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، علیرضا زالی امروز در جلسه بررسی عملکرد طرح شهید سلیمانی در استان تهران اظهار داشت: تبیین آمارهای اخیر نشان داده است ظرف ۲۴ ساعت گذشته با تغییراتی که در الگوی آمارهای کرونا در استان تهران رخ داده است موج جدیدی از نگرانی رقم زده شده است. به شکلی که در سرجمع بستری ها ما برخلاف روزهای گذشته به رکورد جدیدی رسیدیم و شاهد بستری ۲۱۲۰ نفر بودیم در صورتی که این رقم در هفته های گذشته زیر ۱۸۰۰ نفر بود.
وی افزود: همینطور در بخش عادی بستری ها رکورد ۳۴۲ نفر را در استان تهران شاهد بودیم که از این میزان ۱۱۰ نفر در بخش ویژه بستری شده اند و افزایشی هم در فوتی های استان ظرف ۲۴ ساعت گذشته داشته ایم. از طرفی اورژانس های تنفسی بیمارستان های تخصصی به تدریج در حال شلوغ تر شدن هستند و در بخش مراجعات سرپایی هم عدد ۶۲۰۰ نفر را شاهد بودیم. بر همین مبنا با در نظر گرفتن این الگو و تداوم آن در ایام آتی می توانیم بگوییم امکان دارد در شرف خیز جدیدی در استان تهران باشیم.
زالی در ادامه به طرح شهید سلیمانی اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح بین بخشی علیرغم سختی ها به خوبی پیش رفته و در هفته اخیر آهنگ مطلوب تری به خود گرفته است، این طرح برخی خلأ های بهداشتی استان تهران را می تواند پوشش دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به دیدار با ریاست مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: در سالهای اخیر استان تهران در مکانیزم رفع چالش های بودجه ای مورد غفلت قرار گرفته بگونه ای که رفع این چالش ها از کوریدور کمیسیون ها امکان پذیر نبوده، بنابراین از ریاست مجلس خواستیم که به مبحث ورود پیدا کنند و ایشان هم در حوزه بهداشت و درمان و همینطور حمل و نقل و... قول هایی را دادند. بدون شک این خطر وجود دارد که در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس صدمه ای به بودجه های بخش بهداشت و درمان برسد که ریاست مجلس قول داند اگر تغییری در این بودجه صورت گرفت مورد حمایت هیات رئیسه مجلس قرار گیرد.
زالی در بخش دیگری از صحبت های خود به بازدید از شهرستان ملارد اشاره نمود و اضافه کرد: توفیقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان حاصل شده است. با عنایت به این که این شهرستان از مراکز دامپروری و کشاورزی استان به حساب می آید و فاقد بیمارستان است کار کمی دشوار می باشد چون که گاهی مجبور هستند بیماران را به تهران اعزام کنند.
وی افزود: در ملارد همانند کاری که در اسلامشهر انجام شده شهرستان به شش پهنه تقسیم شده و در هر یک از این پهنه ها مسئولیت محوری تشکیل داده شده که در همین راستا در شناسایی و رهگیری توفیقات خوبی داشتند. از طرفی آموزش توسط مجموعه نیروها نقطه قوت پررنگی در این شهرستان بود. آموزش ها در حوزه بهداشتی با عنایت به مرکز بودن این شهرستان در حوزه دامپروری در مورد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هم مورد توجه قرار گرفته که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. همینطور گردان سلامت در این شهرستان در حال تشکیل است. حضور نیروهای بسیجی و داوطلب بسیار چشم گیر بود و مستندسازی در حوزه های مختلف اجرای طرح شهید سلیمانی توسط بانوان در کارگاه شهید سلیمانی در حال انجام می باشد که اقدامی پرارزش به حساب می آید.
وی تصریح کرد: با عنایت به حساسیت تهران و شکل گیری تجمعات در آن علیرغم تعهداتی که در مورد برگزاری جشنواره فجر داده شده بود اما در حواشی آن شاهد نقض پروتکل ها بودیم که بسیار نگران کننده است. اگر در این بخش چنین اتفاقاتی روی دهد بطور قطع برای مردم تأثیر منفی بیشتری دارد. هم اکنون میزان رعایت فاصله گذاری در تهران ۷۳ درصد است. از طرفی مقرر شده فرصتی به بنده و استاندار تهران در ستاد ملی مدیریت کرونا داده شود تا گزارشی از دستاوردهای بهداشتی استان در مقابله با کرونا ویروس عرضه شود.
منبع:

1399/11/14
02:29:06
0.0 / 5
1008
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی