تیم سازمان جهانی بهداشت:

بعید است منشا كرونا آزمایشگاه ووهان بوده باشد

بعید است منشا كرونا آزمایشگاه ووهان بوده باشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: احتمال شیوع کووید ۱۹ بر اثر نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان وجود ندارد، هرچند منشاء حیوانی آن هم هنوز معلوم نیست.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، این نتیجه گیری در نخستین کنفرانس مطبوعاتی با حضور کارشناسان این سازمان و بعد از گذراندن چهار هفته در شهر ووهان جهت بررسی منشاء کروناویروس جدید عرضه شده است.
هیات اعزامی WHO در این کنفرانس مطبوعاتی که امروز (سه شنبه) در ووهان چین برگزار شد، تصریح کرد که منشاء حیوانی کووید ۱۹ هنوز مشخص نشده است.
پیتر بن امباریک، یک کارشناس WHO و متخصص ایمنی مواد غذایی، اظهار داشت: تحقیقات برای شناسایی عامل اصلی ویروس کرونا به یک منشاء طبیعی در خفاش ها اشاره دارد، هرچند بعید است که این حیواناتِ آلوده، در ووهان باشند.
امباریک همینطور اضافه کرد: هیچ شواهدی از گردش عامل بیماری کووید ۱۹ در هیچ گونه جانوری در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین وجود ندارد.
کارشناسان چینی هم پیش تر تاکید کرده بودند هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کووید ۱۹ پیش از دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان در حال گردش بوده و اینکه میزان مرگ و میر در ووهان و سایر شهرهای استان هوبئی از ژوئیه تا دسامبر ۲۰۱۹ افزایش نیافته است.
به گزارش اسپوتنیک، بررسیهای کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در این حوزه ادامه دارد.1399/11/22
11:59:58
0.0 / 5
740
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی