مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت مطرح كرد

راهبردهای كلان ایران در مدیریت كرونا

راهبردهای كلان ایران در مدیریت كرونا مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ضمن اشاره به بازدیدهای میدانی خود از مراکز سلامت و تیم های بهداشتی ایران، اظهار داشت: ایران همکاری خوبی با شرکتهای دانش بنیان دارد و در زمینه تحقیقات از کشورهای برجسته منطقه است و از ظرفیتش برای تولید تجهیزات و واکسن استفاده می نماید. تلاش ما این است که این تجربه موفق ایران، منحصر به ایران نماند و ایران بتواند این ها را صادر کند و یک تجربه موفق کشوری به یک تجربه موفق بین المللی بدل شود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر المنظری- مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان اظهار داشت: این سومین سفری است که به ایران یا دومین وطن خودم دارم و هدف این بود که گفتوگوها را ادامه دهیم و ببینم که ایران چه اقداماتی انجام می دهد و چگونه با مشکلات ناشی از کرونا که کل دنیا را در بر گرفته مقابله و آنرا مدیریت می کند.
وی ادامه داد: امروز بازدید میدانی هم داشتم و از تیم ها و مراکز بهداشتی مختلف دیدن کردم و نحوه فعالیت آنها را دیدم. امروز در عرضه هایی که معاونان وزارت بهداشت ایران مطرح نمودند، متوجه راهبردهای کلان ایران شدم که در عین اینکه وزارت بهداشت ایران خدمات در ارتباط با کرونا را عرضه می دهد، خدمات اساسی دیگر را هم به بیماران دیگر عرضه می دهند که نشانه راهبردهای کلانی است که ایران برای خودش تعیین کرده است.
المنظری اظهار داشت: وزارت بهداشت ایران هم تعداد نیروها و هم تعداد تخت ها را افزایش داده است. اقلام محافظتی را سریعا فراهم نموده تا این تضمین باشد که خطری متوجه کسی نیست و کسی هم از فرایند خدمت رسانی عقب نمی ماند. یکی از اقدامان منحصر به فرد ایران، برگزاری کلینیک های سیار بخصوص برای مردم کوچ رو و عشایر است که تجربه موفق و منحصر به فرد است تا همه اقشار جامعه بتوانند از خدمات سلامت بهره مند شوند.
او همینطور اظهار نمود: ایران همکاری خوبی با شرکتهای دانش بنیان دارد و در زمینه تحقیقات از کشورهای برجسته منطقه است و از ظرفیتش برای تولید تجهیزات و واکسن استفاده می نماید. تلاش ما این است که این تجربه موفق ایران، منحصر به ایران نماند و ایران بتواند این ها را صادر کند و یک تجربه موفق کشوری به یک تجربه موفق بین المللی بدل شود. تضمین می دهم که سازمان جهانی بهداشت چه در سطح منطقه چه در سطح بین المللی حمایتش را از ایران ادامه خواهد داد و شما تجاربتان را با ما در بین بگذارید تا ما بتوانیم در سطح بین المللی آنها را نشر دهیم.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی - وزیر بهداشت هم در دیدار با مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، اظهار داشت: در 13 ماهی که درگیر کووید-19 هستیم، ارتباط خوبی با سازمان جهانی بهداشت داشتیم. هم اکنون یکسال از گزارش نخستین موارد کووید-19 در کشور ما می گذرد و ما حداقل یک ماه پیش از آن، زمانیکه گزارش ویروس در ووهان، اعلام شد، خودمان را برای مدیریت بیماری آماده می کردیم.
وی ادامه داد: مدیریت بیماری کووید-19 در جمهوری اسلامی ایران، علیرغم فشارهای سنگین ناشی از تحریم های ظالمانه، یکی از مدیریت های بسیار موثر در منطقه بود. تشکیل ستاد ملی و حمایت هایی که از سوی رهبری و رئیس جمهور بعنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا و اعضای دولت و سایر دستگاه ها در قوه مقننه و قضاییه و همینطور سازمان های مردم نهاد، نیروهای مسلح، بسیج، هلال احمر و کمک های مردم در مدیریت بیماری برای مسؤلان بین المللی بسیار حائز اهمیت بود.
نمکی افزود: علیرغم گستردگی کشور ما، مرزهای فراوان و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم، امروز می توانیم به خوبی ادعا نماییم که هیچ بیماری در کشور ما در این زمان در هیچ استانی بدون سرویس پزشکی و درمانی نماند. حتی توانستیم تبعه کشورهای دیگر را هم که به بیماری مبتلا شده بودند، به صورت مجانی در بیمارستان هایمان پذیرا باشیم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه توانستیم کلیه تجهیزات و داروهای مورد نیاز را در طول کووید تهیه کرده و حتی بعنوان صادر کننده آنها شناخته شویم. خوشبختانه در عرصه ساخت واکسن داخلی هم گام های بسیار موثری برداشتیم. ان شاءالله همانطور که اعلام کردم ما در ماههای آینده بعنوان یکی از تولیدکنندگان مهم منطقه در حوزه واکسن چه برای مصر ف داخلی و چه برای صادرات با نظر سازمان بهداشت جهانی عمل خواهیم کرد.
نمکی اظهار داشت: همینطور از دکتر المنظری خواهش کردیم، ضمن استمرار حمایت هایشان از جمهوری اسلامی ایران و فشار بر کسانی که تحریم ها را بر ما اعمال کردند، برای گشایشی در ارسال واکسن تا پیش از تولید داخل به کشور ما از منابع مطمئن حمایت کنند و حتما در شفاف سازی اعداد و ارقام بیماری در منطقه هم به ما کمک کنند تا صحت آمار ایران در منطقه بر همه روشن شود.1399/11/29
23:07:59
0.0 / 5
948
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی