2 عامل شایع مبتلاشدن به كبدچرب غیرالكلی

2 عامل شایع مبتلاشدن به كبدچرب غیرالكلی روان ما: افراد مبتلا به دیابت و دارای اضافه وزن در معرض خطر مبتلاشدن به بیماری کبد چرب غیرالکلی هستند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت هند اعلام نمود: افرادی که دارای اضافه وزن و دیابت هستند بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به بیماری کبد چرب غیر الکلی قرار دادند برای اینکه شیوع این بیماری در حدود ۹ تا ۳۲ درصد جمعیت این کشور مشاهده شده است.
پژوهشگران دریافتند بیماری کبد چرب غیر الکلی در ۴۰ تا ۸۰ درصد افرادی که دیابت نوع دو دارند و در ۳۰ تا ۹۰ درصد افراد چاق وجود دارد. همین طور بررسیها نشان میدهد که افراد مبتلا به این بیماری بیشتر احتمال دارد درگیر مبتلاشدن به بیماریهای قلبی عروقی شوند.
بیماری کبد چرب غیر الکلی به تجمع غیر طبیعی چربی در کبد به دلیلی غیر از مصرف زیاد الکل گفته می شود که می تواند موجب استئاتوهپاتیت غیر الکلی، سیروز و حتی سرطان کبد شود. آمار نشان میدهد که طی دو دهه گذشته، بار جهانی ناشی از استئاتوهپاتیت غیر الکلی بیش از دو برابر شده است.
به گزارش روان ما به نقل از هندوستان تایمز، وزیر بهداشت هند اشاره کرد: این کشور در حال تبدیل شدن به نخستین کشور در جهان است که نیاز به اقدام فوری مقابل بیماری کبد چرب غیر الکلی را تشخیص داده است.
دولت دریافته است که استراتژی های موجود برنامه بیماریهای غیرواگیر می تواند برای دستیابی به اهداف پیشگیری و کنترل این بیماری، تغییر رفتار و سبک زندگی، تشخیص و مدیریت بموقع بیماری کبد چرب غیر الکلی و نیز ظرفیت سازی در سطوح مختلف مراقبت های بهداشتی برای پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری موثر باشد.
منبع:

1399/12/07
12:42:05
0.0 / 5
699
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی