مطالعات نشان می دهد؛

داروی آنژین قلب در درمان كووید19 موثر است

داروی آنژین قلب در درمان كووید19 موثر است روان ما: مطالعه اخیر نشان میدهد که bepridil، داروی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان آنژین قلب ممکنست در درمان کووید 19 بسیار موثر باشد.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، پژوهشگران دانشگاه تکزاس پی بردند دارویی به نام bepridil ممکنست در درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مؤثر باشد.
محققان ۵۵ داروی مختلف را بعنوان جایگزینی برای داروی رمدیسیویر آزمایش کردند. ۲۹ مورد از این موارد امیدوارکننده بود و شش دارو، کاهش فعالیت آنزیم اصلی را که به تکثیر ویروس کمک می نماید، نشان دادند. داروی bepridil قوی ترین این داروها بود.
داروی bepridil از گذشته برای درمان آنژین قلبی استفاده می شود، بیماری که وقتی اکسیژن خون کمتر از حد معمول به ناحیه ای از عضله قلب برسد، اتفاق می افتد.
به گفته پژوهشگران این مطالعه، bepridil یک مسدودکننده کانال کلسیم با فعالیت قابل توجه ضدآنژینال است.
تجویز دوز بالای bepridil ممکنست دارای عملکردهای دوگانه برای کُند کردن تکثیر ویروس در سلول های میزبان هم بوسیله مهارMpro و هم با افزایش pH اندوزوم ها باشد.
به طور کلی نتایج نشان میدهد که bepridil یک داروی مؤثر در جلوگیری از ورود و تکثیر کروناویروس به سلول های میزبان پستانداران است.


منبع:

1399/12/14
13:10:32
0.0 / 5
749
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی