رئیس بیمارستان سینا:

امسال از خیر سفرهای نوروزی بگذرید

امسال از خیر سفرهای نوروزی بگذرید رئیس بیمارستان سینا، اظهار داشت: حتی اگر سفر مجاز است و مقرر است کسی به سفر برود باید تمام پروتکل ها را رعایت کند اما بهترین سفارش ما این است که مردم نوروز امسال از خیر سفر بگذرند.


دکتر محمدطالب زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت بستری روزانه و مراجعه سرپایی بیماران کووید۱۹ به بیمارستان سینا، اظهار داشت: می توانیم بگوییم که به حداقل تعداد پذیرش ممکن رسیده است. شاید در هفته در کل ۲۰ بستری و ۲۰ ترخیصی، چنین روندی حدود ۶ هفته است که تغییری نداشته است.
وی ادامه داد: آنچه که برمبنای آمار مشاهده می نماییم در مراجعات بیمارستان ما میزان مرگ و میر تفاوتی نداشته است و بیماران هم ظرف مدت کوتاهی مرخص می شوند. چنین روندی نشان میدهد که احیانا هنوز این افراد به گونه کلاسیک ویروس ( ووهان) مبتلا می شوند که از آخرین باقی مانده های پیک سوم بیماری هستند.
طالب پور درباره سفرهای نوروزی، اظهار نمود: همکاری مردم بیش از هر عامل دیگری در مدیریت کرونا اثربخش است. می دانیم که واکسیناسیون، رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک و... بسیار مهم می باشد، اما باور داریم عدم برگزاری دورهمی ها، خودداری از سفرهای غیرضروری و پذیرش محدودیت ها سبب می شود تا جلوی گسترش بیماری را بگیریم. حتی اگر سفر مجاز است و مقرر است کسی به سفر برود باید تمام پروتکل ها را رعایت کند، اما بهترین سفارش ما این است که مردم نوروز امسال از خیر سفر بگذرند.
وی درباره احتمال بروز پیک چهارم بیماری بعد از عید نوروز، اشاره کرد: بعد از یکسال زندگی با کرونا و تجربیاتی که کسب کرده ایم اگر قرار باشد پیک چهارمی رخ دهد تصور می کنم از صدر تا ذیل همه مقصر هستیم.
رئیس بیمارستان سینا تهران اظهار داشت: اگر مجوزی برای شروع هر کاری همچون سفرها داده می شود باید دقیق و حساب شده باشد، بروز پیک چهارم با ویروس جهش یافته انگلیسی می تواند مرگ و میر زیادی بوجود آورد که ما را ملزم می کند تا حد توانمان جدیت به خرج دهیم که مانع از بروز چنین رخدادی شویم.
وی اشاره کرد: درصد خوبی از مردم در تهران در حال رعایت پروتکل ها هستند و دولت باید بتواند جلوی ناپرهیزی عده قلیل را بگیرد تا پیک چهارم با ویروس انگلیسی رخ ندهد.1399/12/20
11:26:03
0.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی