تایید 30 مورد لختگی خون در دریافت كنندگان واكسن آسترازنكا در انگلیس

تایید 30 مورد لختگی خون در دریافت كنندگان واكسن آسترازنكا در انگلیس به گزارش روان ما آژانس دارویی انگلیس اعلام نمود: ۳۰ مورد لختگی خون ناشی از تزریق واکسن کرونای آسترازنکا تایید شده است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، آژانس دارویی انگلیس روز گذشته (جمعه) اعلام نمود: در میان بیشتر از ۱۸ میلیون نفری که واکسن کروناویروس آسترازنکا را تزریق کرده اند، ۳۰ مورد لختگی خون گزارش شده است.
تا ۲۴ ماه مارس، ۲۲ مورد ترومبوز سینوس وریدی مغزی (CVST) و هشت مورد دیگر ترومبوز با پلاکت پایین گزارش شده است.
به رغم آنکه شماری از داوطلبان بعد از تزریق این واکسن جان خویش را از دست داده اند، آژانس تنظیم مقررات دارویی و مراقبت های بهداشتی (MHRA) این کشور همچنان مدعیست که به علت کم بودن موارد لختگی خون در تعداد جمعیت واکسینه شده، فوائد واکسیناسیون در مقابل بیماری کووید-۱۹ بر خطرات ناشی از آن برتری دارد و از مردم می خواهد که از تزریق واکسن صرف نظر نکنند.
به گزارش روان ما به نقل از مدیکال اکسپرس، هلند آخرین کشور اروپایی است که تزریق واکسن آسترازنکا را محدود کرده و روز گذشته تزریق واکسن کروناویروس آسترازنکا را برای افراد زیر ۶۰ سال به علت نگرانی از ارتباط احتمالی آن با بروز لختگی خون متوقف کرد. پیش تر آلمان هم تصمیم مشابهی را اتخاذ نموده بود.
منبع:

1400/01/14
13:16:28
5.0 / 5
758
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی