رئیس دانشكده علوم پزشكی آبادان خبر داد:

دانشكده علوم پزشكی آبادان در جمع بین المللی ها

دانشكده علوم پزشكی آبادان در جمع بین المللی ها روان ما: آبادان - رئیس دانشكده علوم پزشكی آبادان اظهار داشت: دانشكده علوم پزشكی آبادان در زمره دانشگاه های بین المللی قرار گرفت.علیرضا آموزنده در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه كرد: با عنایت به قراردادی كه با دانشگاه علوم پزشكی بصره منعقد كردیم از چند روز آینده بحث آموزش۵۰ دانشجوی پزشكی را آغاز می نماییم كه این اتفاق گامی در مسیر رسیدن به منطقه آزاد علمی است.
وی با بیان آخر كار بال شمالی بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان اظهار نمود: به احتمال فراوان كار این قسمت از بیمارستان تا دو هفته آینده به آخر می رسد و چهار اتاق عمل، هشت بخش تخصصی زنان و زایمان و دو بخش داخلی و اطفال خدمات رسانی خویش را آغاز می كنند.
وی با اشاره به اینكه با افزایش تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجوها به دنبال دانشگاه شدن دانشكده علوم پزشكی آبادان هستیم، خاطرنشان كرد: تعداد اعضای هیئت علمی ما از۲۰ نفر به ۷۴ نفر رسیده است و رشته های دانشكده علوم پزشكی آبادان هم از یك رشته به ۱۴ رشته ارتقا پیدا كرده است.
رئیس دانشكده علوم پزشكی آبادان با تاكید بر این مورد كه درخواست تبدیل شدن دانشكده علوم پزشكی آبادان به دانشگاه، به وزارت بهداشت عرضه شده است، اظهار داشت: به دنبال رسیدن به استانداردهای بین المللی هستیم؛ در سالهای گذشته به ازای هر هزار و ۲۰۰ نفر یك تخت در آبادان، خرمشهر و شادگان وجود داشت كه این رقم در زمان حاضر به ۶۰۰ نفر رسیده است.
آموزنده اضافه كرد: ماه گذشته۴۰ رشته، تخصصی به دانشكده علوم پزشكی آبادان اضافه شد؛ ضمن آنكه بیمارستان اروندكنار هم بعد از گذشت سالهای متمادی شروع به كار كرد.
وی اظهار نمود: امید می رود كه مركز فوق تخصصی قلب خرمشهر هم تا ۱۲ ماه آینده به بهره برداری برسد تا ارجاع در این رشته را هم نداشته باشیم.
آموزنده خاطرنشان كرد: در حوزه تخصص به طور تقریبی در تمام رشته ها پزشك داریم، هفت رشته فوق تخصص دیگر را هم اضافه می نماییم و امیدواریم كه با حمایت وزارت بهداشت تمام رشته های فوق تخصص را به منطقه بیاوریم.
رئیس دانشكده علوم پزشكی آبادان در باره آخرین وضعیت بیمارستان شهید موسوی خرمشهر اظهار داشت: فاز صفر و یك این بیمارستان به اتمام رسیده اما هم اكنون كار متوقف شده است.
آموزنده با اشاره به اینكه سیاست گذاری در این باره تغییر كرده است، اضافه كرد: در این باره چند پیشنهاد به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عرضه كرده ایم و او هم دستورات لازم را برای انجام كارهای كارشناسی صادر كرد.
وی به خدمات رسانی در بیمارستان شهید بهشتی آبادان اشاره و اظهار نمود: این بیمارستان كه پیش از این تنها یك اورژانس بود با ۱۱۰ تخت بیمارستانی مشغول خدمات رسانی است و طرح جایگزینی یك بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی برای این مجموعه هم آماده شده است.
وی در انتها با اشاره به این مورد كه ساخت و تجهیز ۱۳۸ مركز بهداشتی، درمانی در محدوده فعالیت دانشكده علوم پزشكی آبادان اجرایی شده، خاطرنشان كرد: در حوزه بهداشت فعالیتهای زیرساختی بسیار خوبی در منطقه انجام شده است.


1396/10/01
13:57:29
5.0 / 5
4744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی