زالی مطرح كرد؛

بستری های كرونایی در تهران ركورد زد

بستری های كرونایی در تهران ركورد زد روان ما: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار داشت: متاسفانه برای نخستین بار در طول هفته های اخیر مجموع بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های استان تهران از مرز ۵۰۰۰ نفر گذشت.به گزارش روان ما به نقل از مهر، علیرضا زالی، گفت: متأسفانه برای نخستین بار در طول هفته های اخیر مجموع بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های استان تهران از مرز ۵۰۰۰ نفر گذشت و هم اکنون ۴۰۴۳ نفر در بخش های عادی کرونا و ۱۱۷۲ نفر در بخش های ویژه بیمارستان های استان تهران بستری هستند.
وی، سفرهای نوروزی، کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ازدحام های روزهای آخر اسفندماه و گردهمایی های خانوادگی را از علل عمده این طغیان بیماری کووید ۱۹ برشمرد و تصریح کرد: از اوایل این هفته تا هفته آتی شاهد تبعات سفرهای نوروزی هستیم.
زالی با اعلان اینکه نیمی از مراجعان علامت دار به بخش های درمانی و بهداشتی تهران دارای تست PCR مثبت هستند اظهار داشت: این امر نشان دهنده فعالیت و چرخش شدید ویروس در تهران است. تقریباً همه مناطق ۲۲ گانه تهران آلوده هستند و از نظر جغرافیایی به یک آلودگی همگن در تهران رسیدیم که جای نگرانی دارد.
وی با اشاره به روند افزایشی آمار بیماران در هفته آتی اظهار داشت: سرعت این روند افزایشی بسیار بالاتر از سه موج قبلی خواهد بود ازاین رو پیشنهاد تعطیلی شهر تهران را عنوان کردیم. البته تعطیلی شهر یک راهکار موقت، پویا، فرصت آفرین و ضربه گیر است و علاج قطعی مبحث نیست.
زالی با اشاره به دلایلی که تعطیلی تهران می تواند مفید واقع شود اشاره کرد: مسافران نوروزی واجد سوش های جدید بیماری در صورت حضور در محافل اجتماعی و ازدحام های درون شهری و یا رفتن به ادارات سبب افزایش انتقال بیماری می شوند. در صورت تعطیلی شهر این افراد مدتی در منزل می مانند و طبیعتاً دوره نهفتگی بیماری تغییر می کند و مقداری از بار ویروسی سطح شهر کاهش پیدا می کند.
به گفته وی، تعطیلی شهر در وقت مقتضی، به هنگام و با برنامه ریزی در کاهش بار ویروسی شهر مهم می باشد اما راه علاج قطعی نیست و بالا بردن حجم واکسن های وارداتی، افزایش میزان واکسیناسیون گروه های پرخطر و جامعه پزشکی، بیماران خاص و سالمندان چاره قطعی است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت اشاره کرد: برای کنترل بیماری در تهران راهکار دیگری به غیر از تعطیلی شهر وجود ندارد و شاید در کوتاه مدت تعطیلی شهر تنها گزینه برای عبور از بحران فعلی کرونا در تهران باشند. البته در کنار آن باید به سرعت فرآیند واکسیناسیون گروه های پر خطر و جامعه پزشکی صورت گیرد.
زالی، تسریع واکسیناسیون را یک اولویت اصلی در تهران و سایر مراکز استان ها برای کاهش مرگ و میر برشمرد.
وی، هفته آتی را بسیار تلخ و خطرناک پیش بینی نمود و اظهار داشت: زنگ خطر در تهران به صدا در آمده است و در چنین شرایطی احتیاج به یک سرعت گیر برای مقابله با بیماری داریم. اگر امروز تهران را تعطیل نماییم طبیعتاً در یک زمان منطقی تری می توانیم به آرایش جدید مدنی و اقتصادی شهر بازگردیم و هرچه این زمان طولانی تر باشد ابعاد خسارت بار بازرگانی و تجاری آن بیشتر خواهد شد.


منبع:

1400/01/22
12:59:12
5.0 / 5
614
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی