در آیین بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی عدل؛

رئیسی: حفظ جان مردم برای همگان لازم است

رئیسی: حفظ جان مردم برای همگان لازم است رئیس قوه قضاییه عصر یکشنبه (22 فروردین) در آیین بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی ˮعدلˮ، از رئیس سابق قوه قضاییه و همه کسانی که در راه اندازی این مجموعه عظیم بیمارستانی و بهداشت و درمان نقش داشتند، قدردانی نمود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا و به نقل از قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: بیمارستان فوق تخصصی و مجهز عدل می تواند علاوه بر ارائه خدمات سازمانی، کمک به سزایی به مجموعه بهداشت و درمان کشور خصوصاً در کلانشهر تهران داشته باشد.
وی ادامه داد: این مجموعه کمکی برای پشتیبانی و خدمت به مجموعه سازمان پزشکی قانونی بعنوان سازمانی در رابطه با دستگاه قضایی در تشخیص های تخصصی و کارشناسی این مجموعه بوده و همین طور با مراکز علمی و پژوهشی و دانشگاهی در عرصه پزشکی همکاری نماید.
رئیس قوه قضاییه اشاره کرد: امروز اگر بخواهیم یک مجموعه عظیم پزشکی و بیمارستانی راه اندازی نماییم، نیازمند صرف هزینه های زیادی هستیم اما عزیزانی که این مجتمع درمانی را راه اندازی و تجهیز کردند تلاش داشتند تا این کار با کمترین هزینه صورت گیرد.
آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از مجاهدت های کادر درمانی در صیانت از جان مردم در مقابل ویروس کرونا، تاکید کرد: تبعیت از نظر تخصصی پزشکان و مسئولانی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند، برای همگان لازم است.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: تأکیدات مسئولان بهداشت و درمان باید خیلی جدی گرفته شود و اگر به سفارش های آنها در زمان خودش توجه نشود و فرصت ها از دست برود، خسارت های جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.
آیت الله رئیسی با تاکید بر لزوم توجه به سلوک و منش شخصی مقام معظم رهبری در رعایت اصول بهداشتی، اشاره کرد: حفظ جان مردم برای همگان لازم است و حتی اگر جان یک نفر هم به خطر بیفتد، خسارتی غیر قابل جبران است.
رئیس قوه قضاییه این نکته را هم متذکر شد که اگر در صیانت از جان مردم قصور و تقصیری از ناحیه کسی صوت گرفت، حتما آن شخص باید پاسخگوی این قصور و تقصیر باشد که چرا به مساله مهم صیانت از جان توجه نکرده است.
آیت الله رئیسی در ادامه به بیان سفارش هایی به مسئولان بیمارستان عدل پرداخت و اظهار داشت: مجموعه عظیم بیمارستان قوه قضاییه که با حضور پزشکان و متخصصان متعهد و دلسوز به مردم و همکاران دستگاه قضا خدمت ارائه می دهد، باید اثبات کند که مجموعه ای کارآمد است.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: این مجموعه باید با ارائه خدمات تخصصی و رعایت اخلاق پزشکی و حفظ کرامت مراجعان، زبانزد همگان شود و با خدمتگزاری متخصصانه و متدینانه بدرخشد و به یک الگو تبدیل گردد.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه اگر یک نفر از این مجموعه راضی بیرون برود، دعایش در حق خادمان این مجموعه پزشکی مستجاب شده و ذخیره ای برای آخرت همه دست اندرکاران خواهد بود، اشاره کرد: شرط موفقیت هر مجموعه بهداشت و درمان، دقت لازم در تشخیص و درمان بموقع بیماری است.
رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: وقتی بیمار با یک درد به بیمارستان مراجعه می کند نباید با برخورد نامناسب و جواب های سربالا و عدم خدمت رسانی مطلوب، درد دیگری بر درد او افزوده شود. شفا دست خداست و اثرگذاری دارو نیز در دست خداست اما خداوند درمان را در دست پزشک و نسخه شفابخش او قرار می دهد.
آیت الله رئیسی با اشاره به اهمیت ارائه کردن کار استاندارد و قابل قبول، متذکر شد: خاصیت بیمارستان عدل انتساب این مجموعه به دستگاه قضایی است و رفتار همه عزیزان باید شاخص باشد و علاوه بر دقت در کار، به کرامت مراجعان و رعایت شئونات و مسائل شرعی نیز توجه گردد.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: آنچه ارزش کار تخصصی در این مجموعه را بیشتر می کند، رعایت اخلاق پزشکی است که امیدواریم با مدیریت ماندگار و توجه به همه ضوابط کمی و کیفی سبب نام آور شدن این بیمارستان و کاهش آلام و ایجاد آرامش برای بیمارانی که به این مجموعه مراجعه می کنند باشد.
آیت الله رئیسی در آخر از مسئولان بهداشت و درمان و همین طور مسئولان دستگاه‎های دیگر همچون شهرداری خواست که با رفع نقصها و ارتقاء امکانات و تجهیزات مجموعه عظیم بیمارستانی عدل، شرایط ارائه هر چه بهتر خدمات به مردم را فراهم آورند.
قبل از سخنان رئیس قوه قضاییه، دکتر «رضا سعیدی» رئیس بیمارستان فوق تخصصی عدل طی سخنانی با اشاره به اینکه قول و قرارهای ساخت این بیمارستان از سال ۹۵ گذاشته شد، اظهار نمود: ساخت و تجهیز بیمارستان عدل مجموعا ۴ سال و نیم طول کشید و این درحالی است که میانگین زمان ساخت بیمارستان در کشور ۱۱ سال است. وی همین طور هزینه تمام شده ی راه اندازی این بیمارستان را یک چهارم هزینه ساخت بیمارستان در وضعیت فعلی عنوان نمود.
دکتر سعیدی ضمن اشاره به برگزاری ۲۹ جلسه هیأت امنای بیمارستان عدل طی یک سال گذشته، ابراز امیدواری کرد که راه اندازی این بیمارستان یک باقیات الصالحات از جانب قوه قضاییه برای مردم ایران اسلامی باشد.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی عدل همین طور از رئیس قوه قضاییه درخواست نمود که با راه اندازی یک صندوق مهر در بیمارستان فوق تخصصی عدل، به کاهش بیشتر هزینه های مراجعه کنندگان کمک نماید.
آیت الله رئیسی ضمن موافقت با این پیشنهاد و با تاکید بر لزوم کاهش هزینه های درمان، اشاره کرد که این صندوق می تواند کمک شایانی در تامین هزینه های درمانی همکاران دستگاه قضا و افزایش کارآمدی و ارتقاء خدمات بیمارستان قوه قضاییه شود.1400/01/23
10:30:13
5.0 / 5
710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی