وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

رعایت پروتكلهای بهداشتی، غرض ورزی ها را می كاهد

رعایت پروتكلهای بهداشتی، غرض ورزی ها را می كاهد زنجان وزیر بهداشت اظهار داشت: مومنان اجازه غرض ورزی و سوءاستفاده را با رعایت پروتکلهای بهداشتی در ماه مبارک رمضان به بدخواهان ندهند.سعید نمکی عصر امروز (۲۵ فروردین ماه) در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان زنجان، ضمن اشاره به پشت سر گذاشتن و مدیریت سه موج کرونای سخت و نفس گیر در کشور، اظهار نمود: در ابتدای انتشار کرونا با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده مواجه بودیم که علیرغم همه تحریم های ظالمانه در مدت کوتاه توانست در عرصه های بین المللی ممتاز شود و الان یکی از صادرکننده های این محصولات به سایر کشورها باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه سال سختی پشت سر گذاشتیم و سال گذشته نه فقط از نظر بهداشتی تاثیرات کرونا در عرصه سلامت، بلکه در عرصه اقتصاد، فرهنگ، مناسبات اجتماعی و سیاسی جهان هم اثرگذار بود، اضافه کرد: حالا ایران یکی از اصلی ترین تولیدکننده ها و در زمانی کوتاه به صادرکننده داروهای کرونا و ضدویروس مطرح است و آماده صادرات به سایر کشورها هستیم که دستاورد مهمی است.

این مسئول با اشاره به اینکه هفته آینده با موج بیماران سرپایی کرونا، سخت ترین مدیریت بیماری کرونا را طی ۱۴ ماهه گذشته تجربه خواهیم کرد ولی با همدلی و وفاق، مدیریت خردمندانه و صلابت همه ارگان ها این هم به درستی اداره خواهد شد، خاطرنشان کرد: با عنایت به افزایش بیماران سرپایی در استان زنجان، اگر این گروه از بیماران طی هفته آتی مدیریت نشود، تخت خالی در بیمارستان‎ های این استان وجود نخواهد داشت، ازاین رو مسؤلان با افزایش مراکز ۱۶ ساعته سرپایی کووید - ۱۹ و بیماریابی باید این بحران را مدیریت کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امروز با یک طوفان عظیم و ویروس جهش یافته بسیار چموش در کشور مواجه هستیم، افزود: با تجربه ذی قیمتی که در این ۱۴ ماه کسب کردیم، توانستیم سوار بر موج بیماری شویم و خودمان را نباختیم و بیماری نتوانست ما را به زانو در بیاورد ولی هر چقدر میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی مخدوش شود، توفیق در اداره بیماری سخت تر خواهد شد.

نمکی با تکیه بر ضرورت رصد بیماران ترخیص شده از بیمارستان ها، اظهار نمود: بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی در روز نهم و دهم بیماری به یک باره حال شان بد می شود، به صورتی که ۷۰ درصد ریه ای که روز گذشته پاک بود، درگیر می شود، ازاین رو بعد از ترخیص بیماران نباید به حال خود رها شده و باید تلفنی رصد شوند.

وی با تکیه بر پرهیز از سیاسی کاری در بحث کرونا، اضافه کرد: این سیاست زدگی ها یک فتنه است و عده ای می خواهند دولت، دفتر مقام رهبری و کل نظام جمهوری اسلامی را خراب کنند. ما می خواهیم کرونا را بعنوان یک آفت سلامت جمع و جور نماییم و به دنبال شادمانی مردم هستیم.

این مسئول ضمن اشاره به اینکه حمله های تبلیغاتی زیادی در مورد واکسن کرونا در داخل کشور انجام شد که فضای ناجوانمردانه را به وجود آورده بود، خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی همچنان تنها راه مقابله با کرونا است، به صورتی که حتی اگر واکسن کرونا به همه افراد تزریق شود باز هم باید پروتکل ها رعایت شود.

وزیر بهداشت با تکیه بر اینکه از مومنان درخواست می نماییم در روزهای ماه مبارک رمضان بهانه به دست دشمنان ندهند، تصریح کرد: همه ایرانیان باید برای حفظ عزت اسلام و شیعه مراعات کنند و نگذارند دیگران بگویند مراسم شبهای قدر سبب تشدید موج بیماری کرونا در مناطقی شده است، همان گونه که می دانید دعای مومنان در این ماه مبارک بزرگ ترین حربه کارساز در مدیریت بیماری کرونا است.
1400/01/26
11:19:57
5.0 / 5
548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی