وزیر بهداشت:

واكسن كرونا را به زحمت تهیه كردیم

واكسن كرونا را به زحمت تهیه كردیم به گزارش روان ما وزیر بهداشت اظهار داشت: نباید به علت عدم پیروی از سفارش هایمان، مردم را تنها بگذاریم. قسم خورده ایم به مردم رسیدگی نماییم، حتی آنهایی که امکان دارد پروتکل ها را شکسته باشند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در چهاردهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار نمود: مردم را دریابید. گروهی از مردم در خانه ماندند و سفر نکردند، اما گروهی هم گوش نداده و به سفر رفتند. نباید به سبب عدم پیروی از سفارش هایمان، مردم را تنها بگذاریم. قسم خورده ایم به مردم رسیدگی نماییم، حتی آنهایی که امکان دارد پروتکل ها را شکسته باشند.
تزریق ۵ روزه یک میلیون دوز واکسن کرونا در چارچوب فاز یک سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹
وی ادامه داد: خودتان را برای تزریق ۵ روزه یک میلیون دوز واکسن کرونا در چارچوب فاز یک سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹ آماده و به سرعت برنامه ریزی کنید. نباید در این فرایند، دقتتان را کاهش دهید. از روسای دانشگاه ها و معاونین بهداشت و درمان دانشگاه ها می خواهم که حتما دقت کنند. مبادا کسی که در اولویت نیست، واکسن تزریق کند و درصورتیکه اتفاقی بیفتد که منجر به بی عدالتی در نظام سلامت شود را نخواهم بخشید.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه دانشگاه های علوم پزشکی باید از سیاست زدگی دور باشند، خاطرنشان کرد: واکسن کووید ۱۹ را به زحمت در این اوضاع بحرانی تهیه کرده ایم که به افراد بر مبنای اولویت های سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹ تزریق شود و هر یک مورد اگر خارج از ضابطه باشد، حتما مورد بازخواست و معرفی به مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.
بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید
وی خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی در این جلسه مجازی، اظهار داشت: حتما باید بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مسئول ایستادگی بر اجرای پروتکل ها است و اگر جایی پروتکل شکنی شد، حتما به مقامات ذی صلاح همچون دادستان ها و مقامات استانی منعکس و به بنده هم رونوشت کنید. امروز، روز مماشات نیست و مصالحه کردن با جان مردم، کار بسیار فریب کارانه و خیانت کارانه ای است. بر اجرای پروتکل ها بایستید، چون هر قدر اجرای پروتکل ها ضعیف تر شود، آمار مبتلا شدن و مرگ و میر بالاتر خواهد رفت.
ضرورت توسعه مراکز ۱۶ ساعته و سرپایی/ مردم نباید سرگردان شوند
وزیر بهداشت، تصریح کرد: حتما باید درمانگاه ها و مراکز سرپایی را به اندازه کافی، توسعه دهیم. مردم نباید سرگردان شوند و باید به این مراکز، دسترسی داشته باشند. تمامی دانشگاه های علوم پزشکی باید مراکز ۱۶ ساعته را توسعه دهند تا در این مراکز امکان تست و عرضه داروهای ضدویروس وجود داشته باشد، همینطور اطلاع رسانی مناسبی هم در این حوزه به مردم عرضه شود.
تزریق منابع برای تجهیز سریع تر تخت های بیمارستانی
نمکی خاطرنشان کرد: این افتخار که هیچ بیماری نباید پشت درب هیچ بیمارستانی سرگردان شود، باید همواره برای جمهوری اسلامی ایران باقی بماند. در اوج پیک قبلی حدود ۲۳ هزار بیمار داشتیم، اما امروز از مرز ۴۴ هزار بیمار رد می شویم، آن هم در روزهایی که در اوج پیک بیماری نیستیم. امروز خوشبختانه جلسه خوبی با رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کل بانک مرکزی، داشتیم و قرار شد که از امروز تزریق منابع برای تجهیز سریع تر تخت های بیمارستانی آغاز شود.
وی خاطرنشان کرد: کاهش مرگ و میر برای ما بسیار مهم می باشد. در کاهش مرگ و میر دو پدیده یعنی میزان مراقبت از بیماران و هم حجم بیمار، اثرگذار است. در مورد پروتکل ها و شیوه های موثر درمانی، از روز اول به دنبال این بودم که از تجارب دانشگاه های موفق تر و بیمارستان هایی که مرگ و میر کمتری داشته اند، استفاده نماییم.
بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت در انتها تصریح کرد: کار کردن در حوزه سلامت بخصوص در ماه مبارک رمضان، از اعمال ویژه و با اجر و ثواب است. در این ماه حتی نفس کشیدن عبادت است، اما آرام کردن نفس های گرفته و بازگرداندن نفس های سخت به سمت نفس های آرام تر، عبادتی خداپسندانه تر است.
منبع:

1400/01/30
20:24:22
5.0 / 5
486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی