رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد

تقویت خانه های هلال در سال 1400

تقویت خانه های هلال در سال 1400 رئیس جمعیت هلال احمر از ارتقای اعتماد عمومی به هلال احمر، تلاش ها و رایزنی برای خرید و واردات واکسن کرونا و تقویت خانه های هلال امسال اطلاع داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، کریم همتی در اولین جلسه شورای مدیران هلال احمر در سال ۱۴۰۰ که با حضور دبیرکل، روسای سازمان ها، معاونین، مدیران کل و مدیران عامل استانهای جمعیت هلال احمر برگزار شد، با تقدیر از تلاشهای انجام شده در سال ۹۹ اظهار داشت: حاشیه هایی که در سال ۹۸ در جمعیت هلال احمر رقم خورد سبب شد تا مردم آزرده خاطر شوند اما امروز با صداقت و درستکاری، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیشتر شده است و به همین واسطه توانسته ایم کارهای مثبتی را آغاز نماییم. امروز نیاز است تا تمامی رده های هلال احمر وظایف خویش را به خوبی انجام دهند تا امورات محوله و اجرایی به خوبی پیش رود.
وی ادامه داد: امروز نیاز است که مدیران استانی هلال احمر ارتباط خوبی را با استانداران برقرار کرده و ضمن حفظ استقلال، هم افزایی را در دستور کار خود قرار دهند. این امر کمک می نماید تا در مواقع بحران در کنار سایر نیروهای استانی و به دور از حاشیه بتوان به مردم خدمت رسانی کرد. در زلزله سی سخت این هم افزایی سبب شد تا نیروهای هلال احمر به همراه استانداری در همان لحظات اولیه در مناطق زلزله زده حاضر و در مناطق بحرانی مستقر شوند و کارهای خوبی در همان ساعات اولیه انجام شد.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: هماهنگی با رده های ستادی و نزدیکی با سازمان امداد همچون اتفاقات دیگری است که می تواند عملکرد هلال احمر را ارتقا دهد و به مدیریت بهتر بحران ها کمک نماید. امروز خدمات رسانی هلال احمر تحت تأثیر کرونا قرار گرفته که همین مساله سبب شد مأموریت های ما بیشتر شده و در کنار وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر هم در این حوزه فعالیت کند.
همتی افزود: فعالیت ما به قدری در این حوزه موثر بود که سران کشور و وزارت بهداشت از عملکرد هلال احمر در مقابله با کرونا تقدیر کرده این هم افزایی را موثر دانستند. فعالیتهای ما ضد کرونا از آغاز سال ۹۹ با کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها آغاز و همه آنچه که به جمعیت هلال احمر مرتبط بود به خوبی انجام شد. این فعالیت ها در ایام پایانی سال ۹۹ هم ادامه داشت و مبحث کنترل مرزهای ورودی کشور در سال جدید هم به هلال احمر واگذار و این مأموریت بدون هیچگونه توقعی توسط مدیران استانی هلال احمر به خوبی انجام شد که جا دارد از اقدامات این نیروهای هلال احمر هم تقدیر شود.
وی ضمن اشاره به این که امروز پرسنل هلال احمر در مبادی مرزی در معرض مبتلا شدن به کرونا هستند، اظهار نمود: امید است بتوانیم بعد از جلسه ای که با وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفته، نیروهای امدادی مستقر در مبادی مرزی کشور را واکسینه نماییم تا با ایمنی بیشتری به خدمات رسانی بپردازند. امروز تعداد واکسن های موجود در کشور و گروه هدف با یکدیگر همخوانی ندارد به این دلیل که محدودیت های زیادی در راه وارد کردن واکسن به کشور وجود داشت.

تلاش و اقدامات هلال احمر برای واردات واکسن کرونا رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به اینکه ۱۴ فروردین ماه مجوز واردات واکسن کرونا از جانب وزارت بهداشت به هلال احمر داده شد، اضافه کرد: اقدامات اولیه برای واردات واکسن کرونا به کشور انجام شده و تلاش ها در این حوزه ادامه دارد. در کنار این اقدامات، ۴۰۰ هزار دز واکسن سینوفارم اهدا شده از جانب صلیب سرخ چین وارد کشور و به وزارت بهداشت تحویل داده شد که در چارچوب واکسیناسیون سراسری در کشور به گروه هدف خواهد رسید. رایزنی ها با کشورهای روسیه و چین ادامه دارد و با اتحادیه آسیا و اقیانوسیه هم صحبت هایی انجام شده تا هر چه سریع تر مابقی واکسن های مورد نیاز تامین گردد.

تشریح اقدامات هلال در زلزله بندر گناوه رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح جزئیات زلزله روز گذشته در استان بوشهر تصریح کرد: در همان لحظات اولیه و با عنایت به قدرت زلزله در همان لحظات اول مرکز عملیات اضطراری شکل گرفت و مسئله مدیریت شد. این زلزله خسارات جانی نداشت و تعداد مصدومین هم خیلی کم بود اما منطقه صدمه دیده و رصد منطقه از نزدیک در دستور کار قرار گرفت. این حضور بموقع و همکاری و در کنار مردم بودن خود می تواند بسیار موثر باشد. ما در کشور حادثه خیزی زندگی می نماییم و باید همواره در آمادگی کامل باشیم.
همتی اضافه کرد: به منظور آمادگی کامل در رویارویی با حوادث، استان ها باید در ساعات غیرمعمول شبانه روز، مانورهای صفر لحظه ای را در دستور کار قرار دهند و تا آخر خردادماه تمام استان ها باید این کار را آغاز کنند. به دنبال یک طراحی بهتر در این حوزه هستیم. این مانورها به کارآیی بهتر در زمان بحران کمک خواهد نمود و کیفیت کار تیمی و بدون اطلاع قبلی را ارتقا می دهد. در جهت برگزاری بهتر این مانورها، تا روز دهم اردیبهشت ماه پذیرای پیشنهادات دوستان و همکاران هلال احمری هستیم.
رئیس جمیت هلال احمر ضمن اشاره به مشکلات مالی این جمعیت اظهار داشت: در ماه های دی و بهمن این نگرانی وجود داشت که حتی در پرداخت حقوق پرسنل با مشکل مواجه شویم اما با مدیریت انجام شده، این مشکلات برطرف و مطالبات بیشتری از پرسنل پرداخت گردید. این امر با همکاری حداکثری سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که تا ۱۰۰ درصد تخصیص منابع را برای جمعیت هلال احمر محقق کرد و سبب شد تا پرداخت سایر کارانه ها به پرسنل هلال احمر هم به صورت کامل در دستور کار قرار گیرد و در همین راستا حقوق فروردین ماه پرسنل هم چند روز زودتر از آخر ماه پرداخت گردید. پرداخت ها به امدادگران با نظم دهی به امور مالی هم شروع شده است و جذب از راه آزمون ایثار هم ادامه دارد.

برگزاری مراسم های هفته هلال با رعایت پروتکلهای بهداشتی همتی افزود: در سال ۹۹ اقدامات خوبی در جهت اورهال کردن بالگردها رقم خورد و به منظور ارتقای سطح کیفی امدادرسانی، خودرو های امدادی هم برای مناطق محیطی کشور تأمین شد. خرید خودرویی قابل توجهی در سال ۹۹ صورت گرفت و آمبولانس های اهدایی به مناطق سیل زده هم در سازمان امداد موجود است که در هفته هلال به مراکز اهدا خواهد شد. امید است که با رعایت تمامی پروتکلهای کرونایی مراسمات هفته هلال به خوبی برگزار گردد تا دستاوردهای این جمعیت به اطلاع مردم رسد. بازدیدهای استانی هم در دستور کار خواهد بود.
وی ضمن اشاره به کمک های مومنانه به نیازمندان در سال ۹۹ خاطرنشان کرد: در ایام آتی هم اقلام خوراکی مورد نیاز با هماهنگی معاونت بازرگانی وزارت صمت تهیه و در اختیار شهروندان نیازمند که توسط سازمان داوطلبان شناسایی شده اند، قرار خواهد گرفت. این مهم، اگر خیرین هم وارد عمل شوند می تواند با کیفیت بهتری در تمامی استان ها صورت گیرد. باید از ظرفیت خیرین به بهترین شکل ممکن استفاده گردد.

تقویت خانه های هلال در سال جاری رئیس جمعیت هلال احمر در مورد خانه های هلال در سطح کشور اظهار داشت: خانه های هلال جزو اولویت های کاری ماست و باید تا آخر دولت تعداد آنها به ۵۰۰۰ خانه برسد. در هفته هلال هم آن دسته از خانه های هلال که آماده بهره برداری است، افتتاح می گردد. تقویت خانه های هلال هم مدنظر است و به آن توجه می شود.
بر مبنای اعلام روابط عمومی هلال احمر، همتی در انتها اظهار داشت: باید اهداف مقوله داوطلبی در هلال احمر تشریح شود تا برخی گرفتار سوءتفاهم نشوند. جمعیت هلال احمر برای هیچکسی سود ندارد و تنها منفعت آن انجام کارهای خوب و خدمات رسانی به مردم است. باید اهداف هلال احمر تبیین شود و از ظرفیت های نهفته آن به بهترین شکل استفاده گردد. به زودی مجمع عمومی جمعیت هلال احمر با حضور اعضای جدید و به مدیریت دبیرکل برگزار می شود.
منبع:

1400/01/31
13:07:13
5.0 / 5
870
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , زندگی , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی