فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با كرونا استان تهران خبر داد

شروع واكسیناسیون گروه های سنی از فردا

شروع واكسیناسیون گروه های سنی از فردا روان ما: فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان تهران از شروع واکسیناسیون گروه های سنی بالای 80 سال از فردا و در قالب فاز دوم واکسیناسیون آگاهی داد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: از نظر آماری هنوز در سیر فزاینده پیک چهارم قرار داریم و پیش بینی ما این است که در ۱۰ روز آینده تغییر شایان توجهی در شاخص ها نداشته باشیم. بررسی و آنالیز آماری نیز حاکی از آنست که متوسط مرگ و میر ما نسبت به بستری بیمارستانی و مبتلایان با وجود افزایش مبتلایان و بستری ها نسبت به معدل سال ۹۹ کمتر شده که برای تحقق این مهم باید به پرسنل بیمارستانی خسته نباشید بگوییم. بی شک ارتقای کیفیت مراقبت و موارد دیگری سبب تحقق این مهم شده است.

وی اضافه کرد: از ۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت ماه ۳۱۰۷ بیمار ما به شکل سرپایی درمان شده اند، همین طور در زمینه ترخیص بیمارستانی در ۲۴ ساعت گذشته در تهران رکوردی با ترخیص ۱۴۳۰ بیمار رقم خورده است و بیماران از ۱۰۵ بیمارستان تهران ترخیص شده اند و این جای قدردانی از همکاران ما در بیمارستان ها دارد.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اشاره نمود و اظهار داشت: کار عملیاتی و نیروی انسانی این مساله در حال انجام می باشد و ظرف روزهای آینده می توانیم شاهد افتتاح این خط تلفنی باشیم.

وی افزود: بحث تامین برق برای بیمارستان ها مطرح است و باتوجه به کاهش نزولات آسمانی و تغییر الگوی مصرف در ایام آینده با مشکل تامین برق مواجه خواهیم بود. پس نیاز است در این نشست مصوب شود اولا در مناطقی که بیشترین تراکم بیمارستان های پذیرنده بیماران کرونائی وجود دارد لیستی تهیه شود تا برق این محلات قطع نشود و یا اگر به اجبار چنین اتفاقی افتاد به شکلی باشد که این بیمارستان ها از مدار خارج نشوند. بی شک سوئیچ برق معمولی به ژنراتور زمان بر خواهد بود.

زالی اضافه کرد: امیدواریم در ایام باقیمانده تا انتهای هفته محدودیت ها با جدیت بیشتری اعمال شود تا در جهت کنترل بیماری اقدام نماییم. در بار ترافیکی شهر نیز از روز گذشته باتوجه به تغییرات اعمال شده افزایش را مشاهده می نماییم.

وی اشاره کرد: فاز اول واکسیناسیون تا اختتام وقت اداری امروز به پایان می رسد، به جز مواردی که نیاز به لکه گیری دارند و توسط همکاران ما انجام می شود. بدین سان از فردا فاز دوم واکسیناسیون از گروه سنی بالای ۸۰ سال شروع و با واکسیناسیون سایر گروه های سنی ادامه پیدا می کند. در این مرحله در مراکز جامع سلامت با افرادی که پرونده الکترونیک دارند تماس گرفته خواهد شد تا آنها با مراجعه به مراکز جامع سلامت واکسیناسیون شان صورت گیرد.

زالی در آخر اظهار داشت: هم اکنون ۸۴۵۹ بیمارکرونایی در تهران بستری هستند که از این مقدار حدود ۲۰۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. فوتی های قطعی ناشی از کرونا ویروس ظرف ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران ۱۱۱ نفر بوده است.

منبع:

1400/02/06
22:31:05
5.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی