روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

تامین فوری واكسن در پیچ و خم اداری معطل نشود

تامین فوری واكسن در پیچ و خم اداری معطل نشود دویست و بیست و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بامداد یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور انجام شد و در ابتدای جلسه اقدامات انجام شده برای تامین اعتبار ریالی و ارزی تامین و خرید واکسن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، سرعت بخشیدن در تولید و واردات واکسن، تسریع در تخصیص اعتبار ارزی و ریالی از طرف بانک مرکزی، هماهنگی میان دستگاه های مختلف در داخل و نمایندگی های ایران در خارج از کشور برای تسهیل واردات و استفاده وزارت بهداشت و درمان از ظرفیت بخش خصوصی برای واردات واکسن همچون مطالب موردبحث درباب تامین واکسن بود.
رئیس جمهور با تاکید بر اولویت تهیه و تامین واکسن در برنامه های دولت اظهار داشت: مقابله با کرونا در گرو دو اصل رعایت دستورالعمل ها و واکسیناسیون است. همانطور که رعایت دستورالعمل ها وظیفه همه اقشار مردم است، دولت نیز تامین و ساخت واکسن را بعنوان اصل اول همه کارهای خود تعیین کرده است.
دکتر روحانی افزود: دولت با اختصاص ارز لازم مشکل تامین منابع را برای خرید و واردات واکسن، حل کرده است و از این نظر هیچ یک از دستگاه های ذیربط نباید اجازه دهند تامین فوری واکسن در پیچ و خم مراحل اداری معطل شود و واکسن لازم طبق اولویت های تعیین شده، در اختیار گروه های مختلف جامعه قرار گیرد. به دنبال تزریق به کادر درمان، افراد در گروه های سنی بیش از 65 سال و افراد با بیماریهای زمینه ای در اولویت ارائه خدمات قرار می گیرند.
گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز و افق مثبت باتوجه به تحولات مورد انتظار پیش رو، موضوع بعدی جلسه بود و استفاده از شرایط مساعد برای تعادل در بازار و واقعی شدن نرخ ارز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس جمهور با تاکید بر شکست دشمن در جنگ اقتصادی و اذعان آنان به بی نتیجه بودن سیاست فشار حداکثری اظهار داشت: با شکست دشمن در جنگ اقتصادی و نزدیک شدن به آستانه رفع تحریم ها باتوجه به مذاکرات اخیر، می توان امیدوار بود که اقتصاد کشور به مسیر تعادل و شکوفایی سالهای 93 تا 96 بازگردد.
دکتر روحانی با اشاره به سواستفاده عده ای در داخل و خارج از تحریم ها، گفت: این عده برای ممانعت از کاهش احتمالی نرخ ارز، کماکان به دنبال ایجاد مانع در مقابل گشایش های احتمالی و ایجاد هراس و ناامیدی در بین جامعه و مردم خصوصاً فعالان اقتصادی هستند ولی یکی از اهداف مهم دولت و بانک مرکزی، تعادل قیمت ارز، بالابردن ارزش پول ملی و شرایط مناسب قیمت کالا است.
رئیس جمهور اشاره کرد: بدون تردید با حفظ انسجام و هماهنگی در کشور می توانیم در هفته های آتی شاهد گشایش های امیدبخش باشیم.1400/02/12
23:09:17
5.0 / 5
520
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی