مشاهده مواردی از مبتلاشدن به یك عفونت نادر در بعضی بیماران هندی مبتلا به كرونا

مشاهده مواردی از مبتلاشدن به یك عفونت نادر در بعضی بیماران هندی مبتلا به كرونا روان ما: همزمان با تشدید موج دوم شیوع کروناویروس در هند، پزشکان مواردی از مبتلاشدن به یک نوع عفونت نادر موسوم به ˮقارچ سیاهˮ را در بین بهبودیافتگان و بیماران رو به بهبود کووید-19 گزارش کرده اند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، موکورمایکوزیس یک عفونت بسیار نادر است که از قرار گرفتن در معرض کپک موکور ایجاد می شود و معمولا در خاک، گیاهان، کود دامی و میوه ها و سبزیجات خراب وجود دارد. این عامل بیماریزا در همه جا وجود دارد و در خاک و هوا و حتی بینی و مخاط افراد سالم دیده می شود.
این عفونت روی سینوسها، مغز و ریه ها تاثیر می گذارد و می تواند در افراد دیابتی یا دارای نقص ایمنی شدید مانند بیماران سرطانی یا مبتلایان به ایدز خطرناک باشد.
این باور وجود دارد که این عفونت قارچی که میزان کلی مرگ و میر آن ۵۰ درصد است، ممکنست در اثر استفاده از استروئیدها به وجود آید. مصرف استروئیدها یک روش درمانی نجات بخش در بیماران مبتلا به نوع حاد و شدید کووید-۱۹ است.
استروئیدها التهاب موجود در ریه افراد مبتلا به کووید-۱۹ را کاهش داده و بنظر می رسد در جلوگیری از لطمه هایی که ممکنست هنگام مقابله بیش از اندازه سیستم ایمنی بدن با کروناویروس ایجاد شود، سودمند باشند. اما در عین حال این دارو موجب کاهش ایمنی و افزایش سطح قند خون در بیماران دیابتی و افراد غیر دیابتی مبتلا به کووید-۱۹ می شود.
به گزارش روان ما به نقل از شبکه خبری بی بی سی، تصور می شود که کاهش سطح ایمنی می تواند موجب مواردی از مبتلاشدن به موکورمایکوزیس در شماری از مبتلایانی شود که با این شیوه تحت درمان قرار گرفته اند.
منبع:

1400/02/19
21:22:47
5.0 / 5
473
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی