تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان روان ما: شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 162 میلیون و 542 هزار و 634 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 371 هزار و 526 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۴۰ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۹۱۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۳.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۲۴.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۳۲ هزار و هند با بیش از ۲۶۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۳ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۱۱۵ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۷ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۶ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، کلمبیا با بیش از ۸۰ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۶ هزار، لهستان با بیش از ۷۱ هزار، آرژانتین با ۶۹ هزار، پرو با بیش از ۶۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اندونزی با بیش از ۴۷ هزار و ۸۰۰، اوکراین با بیش از ۴۷ هزار و ۶۰۰ و ترکیه با بیش از ۴۴ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۱۳ مبتلا، ۵۹۹ هزار و ۳۱۴ قربانی
۲. هند: ۲۴ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۰۷ مبتلا، ۲۶۶ هزار و ۲۲۹ قربانی
۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۳۱۳ مبتلا، ۴۳۲ هزار و ۷۸۵ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۸۴۸ هزار و ۱۵۴ مبتلا، ۱۰۷ هزار و ۴۲۳ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۹۵ هزار و ۳۹۰ مبتلا، ۴۴ هزار و ۳۰۱ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۹۲۲ هزار و ۹۰۱ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۱۱۶ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۴۶ هزار و ۸۲۴ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۶۸ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۴۶ هزار و ۷۲۲ مبتلا، ۱۲۳ هزار و ۹۲۷ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۶۰۴ هزار و ۷۹۹ مبتلا، ۷۹ هزار و ۳۳۹ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۵۸۵ هزار و ۸۹۱ مبتلا، ۸۶ هزار و ۴۸۱ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/02/25
20:33:46
5.0 / 5
536
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی