در گزارش روان ما مطرح شد؛

زمان خروج از موج چهارم كرونا

زمان خروج از موج چهارم كرونا به گزارش روان ما معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از موج چهارم کرونا بعنوان بزرگ ترین و طولانی ترین موج بیماری کووید ۱۹ در کشور نام برد.نادر توکلی، با عنوان این مطلب که هنوز در موج چهارم کرونا به سر می بریم، به خبرنگار مهر، اظهار داشت: این که وارد موج پنجم کرونا می شویم یا خیر، به عملکرد سینوسی ویروس بستگی دارد و همینطور رفتار مردم در برابر رعایت پروتکلهای بهداشتی و…، که مشخص می کند وارد موج پنجم بیماری خواهیم شد یا خیر.
وی با عنوان این مطلب که موج چهارم کرونا نسبت به موج های قبلی بیماری بسیار خطرناک تر بود، اضافه کرد: میزان مبتلایان و مرگ و میر هم در این موج نسبت به موج های قبلی با افزایش بیشتری همراه بود.
توکلی در مورد این که آیا می توانیم بگوییم که موج چهارم بزودی به اتمام می رسد یا خیر، اظهار داشت: هنوز وارد فاز آرامش نشده ایم و شیب نزولی با کندی و تأخیر پیش می رود بنابراین نمی توان پیش بینی نمود چه موقع موج چهارم به اتمام می رسد یا این که پس از آن وارد فاز پنجم می شویم یا خیر ولی آنچه می بینیم روند کُند موج چهارم است.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: نمی توان به صورت دقیق پیش بینی نمود که چه زمانی از موج چهارم خارج می شویم اما با عنایت به شرایط به نظر می آید دو هفته دیگر و تا اواخر خرداد درگیر موج چهارم باشیم.
وی تاکید کرد: اساسا مسافرت های پیش رو و عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، تغییرات سینوسی در ویروس بوجود می آورد و امکان دارد مدت زمان بیشتری را گرفتار موج چهارم باشیم.
توکلی از موج چهارم کرونا بعنوان بزرگ ترین و طولانی ترین موج بیماری در کشور نام برد و اضافه کرد: بررسی ها نشان داده است که ویروس جهش یافته انگلیسی در موج چهارم غالب است.

1400/03/09
21:05:46
5.0 / 5
340
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی