در گزارش روان ما تشریح شد؛

چند درصد كادر درمان واكسینه شده اند

چند درصد كادر درمان واكسینه شده اند به گزارش روان ما مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در ارتباط با وضعیت واکسیناسیون کادر درمان اظهار داشت: اگر وزارت بهداشت پای کار بیاید، میتوان تا تیر ماه واکسیناسیون کادر درمان را به صورت کامل به پایان رساند.حسین کرمانپور در گفتگو با خبرنگار مهر، با عنوان این مطلب که وضعیت واکسیناسیون جامعه پزشکی در سه چهار دسته تقسیم بندی می شود، اظهار داشت: نخست، دسته ای از جامعه پزشکی که در دور اول واکسیناسیون کادر درمان، مبتلا به کرونا بودند و واکسن را نزدند که البته تعدادشان زیاد نبود. دسته دیگر، کسانی بودند که به هر علت آگاه نشدند و دسته سوم، پزشکانی بودند که در زمان آغاز واکسیناسیون، بنا به علل مختلفی در سفر بوده اند و دسته دیگر، کسانی بوده اند که بیماری خاصی غیر از کرونا داشته اند.
وی اضافه کرد: البته تعداد این افراد که در دسته های مختلف قرار می گیرند، زیاد نیست و شاید حدود ۵ هزار نفر باشند.
کرمانپور افزود: دسته دیگری هستند که دوز اول واکسن را زده اند ولی هنوز دوز دوم را نزده اند که بعنوان جاماندگان دوز دوم واکسن کرونا تلقی می شوند.
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، در توضیح این که چرا این پزشکان هنوز دوز دوم واکسن را نزده اند، اظهار داشت: واکنش بدن به واکسن در دوز اول سبب شده منتظر بمانند تا تعیین تکلیف شوند. البته کسانی هم هستند که دوز اول را زده اند و پزشک آنها گفته است که به خاطر بیماری زمینه ای که دارند، می بایست دوز دوم از همان نمونه واکسن را نزنند.
کرمانپور تصریح کرد: این دسته از جامعه پزشکی که دوز دوم را نزده اند، گروه کوچکی هستند و تعداد آنها چندان قابل توجه نیست.
وی با عنوان این مطلب که به نظر می آید واکسیناسیون ۸۰ تا ۸۵ درصد کادر درمان در بخش دولتی و خصوصی به صورت کامل انجام شده است، اضافه کرد: اگر وزارت بهداشت پای کار بیاید، میتوان تا تیر ماه واکسیناسیون کادر درمان را به صورت کامل به پایان رساند.
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، عنوان کرد: یک دسته قابل توجه از کسانی که هنوز تعیین تکلیف نشده اند، دانشجویان رشته های مختلف پزشکی و…، هستند که در شروع برنامه واکسیناسیون جامعه پزشکی و کادر درمان، دانشجو بوده اند و حالا فارغ التحصیل شده اند و کارت نظام پزشکی گرفته اند.
وی اضافه کرد: این دسته از افراد که تعدادشان هم کم نیست، بلاتکلیف بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی مانده اند و هرچه سریعتر باید واکسینه شوند.
کرمانپور در پاسخ به این سوال که جامعه پزشکی حق انتخاب واکسن خویش را دارد یا خیر؟ اظهار داشت: آنچه را وزارت بهداشت در بسته های مختلف به نظام پزشکی داده است، بهره برده ایم و این گونه نبوده که فقط واکسن چینی یا روسی و…، داده باشند. بلکه با عنایت به توزیع واکسن ها، جامعه پزشکی حق انتخاب برای تزریق واکسن از کدام برند را ندارد و آنچه را در نوبت آنها می دهند، تزریق می کنند.


منبع:

1400/03/23
09:20:37
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی