اسحاقی:

دولت سیزدهم از واكسن تولید داخل حمایت كند

دولت سیزدهم از واكسن تولید داخل حمایت كند روان ما: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که دولت سیزدهم حمایت ویژه ای از واکسن کرونا تولید داخل انجام دهد تا زودتر به نتیجه برسیم.


سلمان اسحاقی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: نباید تصور شود که با واکسیناسیون دیگر افراد به کرونا مبتلا نمی شوند، بلکه تنها خطر کرونا کاهش پیدا می کند. هم اکنون اقداماتی برای تولید واکسن و تامین آن از خارج از کشور صورت گرفته، انتظار می رود دولت جدید برای پشتیبانی از تولید داخل اعتبارات بسیاری در نظر گیرد تا بتوان به نتیجه زودتری رسید.
نماینده مردم قائنات اضافه کرد: ما در واردات واکسن به مشکل برخوردیم. حال این که دولت فعلی می تواند بجای آنکه اینقدر اعتبار برای خرید واکسن از کشورهای خارجی در نظر گیرد از واکسن تولید داخل حمایت کند. مقام معظم رهبری به واکسن داخلی اعتماد کردند که اعتماد ایشان بستر کارشناسی داشت بدان معنا که رهبر انقلاب با ایمان و باور به نظرات کارشناسی از واکسن تولید داخل استفاده کردند که این اعتماد مورد توجه مردم است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره کرد: باید با فراهم کردن بسترهای لازم برای دو شرکت واکسن سازی برکت و پاستور اعتبارات لازم به آنها داده شده تا بتوان واکسن تولید داخل را تهیه کنند. البته شاید نتوان پوشش واکسن را به طور کلی از تولید داخل تامین کرد، پس می توان از کشورهای خارجی کمک گرفت منوط به همان چهارچوبی که رهبری تعریف کردند. در این راه باید به سمت شرکت های خصوصی رفت و با تهاتر با بخش خصوصی شرایط را برای تامین نیاز واکسن داخل فراهم نمود.
اسحاقی توضیح داد: نباید همه موارد تامین اعتبار واکسن بر عهده وزارت بهداشت باشد بلکه نیاز است که همه وزارتخانه ها از محل اعتباراتشان کمک کنند. منظور آن بخش از اعتباراتی است که مردم از آن ذینفع نیستند. نمونه آنرا می توان در اعتبارات برای برگزاری مراسم هایی همچون بزرگداشت ها، گرامیداشت ها و تشریفات وزارتخانه ها دید که حذف آن موجب ضرر مردم نمی گردد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جمع بندی اظهار نمود: دولت جدید بجای آنکه تمام انرژی اش را برای تامین واکسن از شرکت های خارجی بگذارد به دنبال تامین واکسن تولید داخل باشد. همین طور آن بخش از اعتبارات وزارتخانه ها که مردم از آن نفعی نمی برند، شناسایی شده تا صرف تامین واکسن شود. خیرین هم به میدان آمده و کمک کنند.
منبع:

1400/04/23
11:19:13
5.0 / 5
496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی