وزیر بهداشت: واكسیناسیون از مرز ۴۰۰ هزار دز واكسن گذشت

تصویب اعتبارات لازم برای تكمیل بیمارستان های نیمه كاره لرستان

تصویب اعتبارات لازم برای تكمیل بیمارستان های نیمه كاره لرستان به گزارش روان ما لرستان وزیر بهداشت اظهار داشت: برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی بیمارستان های نیمه کاره استان اعتبارات خوبی درحال تصویب است.


دکتر سعید نمکی امروز ۲۹ تیرماه در جمع خبرنگاران لرستان اظهار نمود: امروز در ستاد استانی کرونا حضور پیدا کردیم تا هم گزارش ها را ارزیابی نماییم و از همراهی، همدلی و وفاق در استان تشکر کنیم؛ خوشبختانه لرستان در مدیریت کرونا یکی از استانهای بسیار موفق بوده است؛ میزان بیماری و بستری، مرگ و میر نسبت به ابتلاء در سطح استان، تعداد تست ها و پیگیری هایی که در این رابطه داشته اند خیلی خوب و چشم گیر بوده است.
وی ادامه داد: سفارش هایی را برای توسعه کلینیک های سرپایی و بیماریابی با همراهی سازمان بسیج و طرح شهید سلیمانی کردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: به پایگاه واکسیناسیون استان سرکشی و اعلام کردیم که اگر سرعت واکسیناسیون و تعداد پایگاه ها را هر چه بالاتر ببرند واکسن آنها را تأمین خواهیم کرد.
نمکی ضمن اشاره به این که برخی از پروژه ها امروز افتتاح شد، اظهار داشت: در یکسال اخیر برای استان بیشتر از شش تا هفت دستگاه «سی تی اسکن»، «ام آر آی» فرستادیم، امکانات مناسبی برای تجهیز تخت های «آی سی یو» که تقریباً دو برابر شده، را لحاظ کردیم.
وی ادامه داد: برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی از بیمارستان های نیمه کاره اعتبارات خوبی دارد تصویب می شود که عملیات راه اندازی آنها به پایان برسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به این که هم اکنون به ازای هزار نفر جمعیت ۱.۵ تخت در استان داریم و این درحالیست که متوسط کشوری تخت ها ۱.۶ تخت است، اظهار داشت: درصورتیکه کمک هایی برای تجهیز تخت های انجام گیرد نرم تخت های استان از نرم متوسط کشوری هم بالاتر خواهد رفت.
نمکی در مورد وضعیت واکسیناسیون در کشور بیان نمود: واکسیناسیون روز گذشته از مرز ۴۰۰ هزار دز گذشت.
وی خاطرنشان کرد: برپایه قولی که به مردم داده بودیم این مهم انجام شد و از امروز به بعد امیدواریم رکوردهای جدیدتری با افزایش مراکز واکسیناسیون و همینطور تأمین واکسن برای گروه های مختلف، داشته باشیم.
منبع:

1400/04/29
22:51:46
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی