با این راهبرد اضطراب همه گیری را کاهش دهید

با این راهبرد اضطراب همه گیری را کاهش دهید روان ما: خراسان رضوی با گسترش بیماری همه گیر کووید-19 در سراسر جهان، افراد آثار منفی آنرا بر سلامت روانی، عملکرد روانی و زندگی روزمره تجربه کردند؛ نتایج نظرسنجی سال 2020 نشان داد که افراد کمتر می خوابند و مواد مخدر یا روان گردان مصرف می کنند، در تمرکز مشکل دارند و نگران تاثیرات مالی هستند و با همسر یا با عزیزان خود بیشتر دعوا می کنند.


به نقل از سایکولوژی نیوز، پژوهشگران راهبردهای روان شناختی برای مقابله با شرایط سخت ارائه کردند. ارزیابی مجدد، یک راهبرد تنظیم هیجان است که شامل تغییر نگرش فرد در مورد موقعیت برای تغییر احساسات است.
مطالعه اخیر بر چگونگی استفاده از دو شکل ارزیابی مجدد شامل تجدیدنظر و تمرکز مجدد در طول همه گیری متمرکز شده است؛ هر دو شکل بطور مشابه در کاهش پاسخ های احساسی منفی و افزایش پاسخ های احساسی مثبت موثر بودند.
پژوهشگران مقابله با استرس و اضطراب ناشی از همه گیری را بررسی کردند تا دریابند چگونه احساسات منفی را کاهش و احساسات مثبت را افزایش دهیم.
لازم به ذکر است، پژوهشگران این مطالعه، قسمتی از یک شبکه بزرگ به نام Psychological Science Accelerator بودند.
راهبرد تجدیدنظر
در وضعیت تجدیدنظر به شرکت کنندگان گفته شد که این راهبرد شامل تغییر تفکر فرد بمنظور تغییر احساسات است. این راهبرد مبتنی بر این بینش است که روش های مختلف تفسیر یا تفکر درباره هر موقعیتی می تواند منجر به احساسات مختلف شود. به این معنا که یافتن شیوه های جدید تفکر در مورد یک موقعیت می تواند احساس شما را نسبت به موقعیت تغییر دهد. بعنوان مثال، فردی را در نظر بگیرید که به سبب شیوع بیماری کووید- ۱۹ خانه نشینی را انتخاب نموده است و احساس اضطراب، ناراحتی یا عصبانیت می کند. در این مورد، بازبینی ممکنست یعنی بدانیم وضعیت موقتی است و افراد بسیاری در کوشش برای روش های درمانی و تولید واکسن هستند. همین طور ماندن در خانه به افراد فرصت انجام کارهایی مانند نقاشی، مطالعه و گذراندن وقت با خانواده را می دهد که قبل از این، فرصت انجام آن نبوده است.
راهبرد تمرکز مجدد
در این روش برای شرکت کنندگان نمونه هایی از نحوه استفاده از تمرکز مجدد در طول همه گیری ارائه شد. بعنوان مثال، این وضعیت به ما کمک می نماید تا اهمیت ارتباطات اجتماعی مدلول دار را درک نماییم و بفهمیم با اهمیت ترین افراد در زندگی ما چه کسانی هستند.
افزایش احساسات مثبت و کاهش احساسات منفی
شرکت کنندگان در معرض مداخله ارزیابی مجدد (تجدید نظر یا تمرکز مجدد) یا دو حالت کنترل قرار گرفتند. از آنان خواسته شد احساسات خود نسبت به جنبه های مختلف بیماری همه گیر کووید- ۱۹ را بیان کنند. ۲۷ هزار و ۹۸۹ شرکت کننده از ۸۷ منطقه در سراسر جهان در این مطالعه شرکت کردند.
پژوهشگران دریافتند که هر دو مداخله ارزیابی مجدد در مقابل هر دو حالت کنترل، پاسخ های هیجانی منفی را کاهش داده و پاسخ های احساسی مثبت را بیشتر می کند. همین طور دریافتیم که دو شکل ارزیابی مجدد بطور مشابه موثر بوده است. در نتیجه، ارزیابی مجدد می تواند انعطاف پذیری روانی را افزایش داده و آثار سوء بیماری همه گیر را کم کند. افراد در گذشته بر خیلی از چالش های سخت زمان خود پیروز شده اند و ما نیز بر چالش های در رابطه با بیماری کووید-۱۹ غلبه خواهیم کرد.
منبع:

1400/05/18
10:18:50
5.0 / 5
292
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی