دبیر كمیته علمی كشوری كووید۱۹:

قبل از وخامت بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنید

قبل از وخامت بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنید روان ما: دکتر عابدینی جزییات جلسه کمیته علمی کشوری کووید 19 که امروز با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قلب شهید رجایی انجام شد را تشریح نمود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر عاطفه عابدینی - دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ درباب جلسه امروز کمیته که با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، عنوان کرد: در جلسه امروز از اساتیدی که از شروع راه و اسفند ۹۸ در تدوین دستورالعمل ها و دستورات درمانی، تشخیصی و آزمایشگاهی همراه کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بودند و زحمات فراوانی را متحمل شدند، تشکر کردیم. همین طور گزارشی از روند مجموع اقدامات کمیته که در سال ۱۴۰۰ متفاوت با سال قبل بود، ارائه و برآیند کار بررسی گردید.

وی افزود: برآیند اقدامات و دستورالعمل های انجام شده، بازدید از استان هایی که در پیک بودند، مجموع اقدامات آموزشی که برای کادر درمان انجام شده بود، بررسی و ابعاد مختلف کووید از لحاظ سلامت جامعه، کمیته اپیدمیولوژی کمیته زنان، کودکان، افراد مسن و تداخلات دارویی عرضه شدند.

عابدینی اضافه کرد: با توجه به این که در جلسه امروز پزشکانی از رشته های مختلف آی سی یو، ریه و داروسازی حضور داشتند، درباب دستورالعمل ها، روش های درمانی، روش بستری موقت که در پیک چهارم انجام و الان هم ادامه دارد، نظرخواهی شد.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بیان کرد: همین طور فواید و چالش هایی که این طرح هم به همراه داشت بررسی گردید، از همکاران استان فارس در جلسه حضور داشتند و درباره تعداد بیماران بستری سرپایی که از روش بستری موقت بهره برده و در مدیریت تخت بیمارستان ها کمک آنها بود، صحبت کردند.

وی اضافه کرد: روش هایی که کمیته علمی و معاونت درمان برای تشکیل تیم های تنفسی، کمیته های ترخیص جهت افزایش چرخش و ترخیص تخت ها برای بستری بیماران جدید بهره برده اند هم بررسی و گزارشی ارائه شد. کمیته علمی در امتداد تشکیل کمیته های تنفسی در مراکزی که وجود ندارند، آموزش هایی ارائه و در امتداد ایجاد آنها اقداماتی انجام خواهد داد. اقدامی که در پیک بیماری در سیستان و بلوچستان نمود پیدا کرد و خوشبختانه هم اکنون تنها جایی از کشور است که به نظر میرسد شیوع بیماری سیر بهتری دارد و تعداد بیماران جدید بسیار کمتر شده و مدیریت می شود.

بنابر اعلام وبدا، عابدینی در آخر اشاره کرد: مهمست که گفته شود دارویی برای بیماران سرپایی کرونا نداریم و درمان فقط علامتی است. با اهمیت تر از درمان دارویی در بیماران سرپایی، آموزش است و البته این که بیمار بداند قبل از آنکه اوضاع وخیمی پیدا کند به مراکز درمانی مراجعه کند که در این خصوص تصمیماتی گرفته شد و اهتمام خواهیم کرد خیلی سریع این مصوبات را رسانه ای نماییم.
منبع:

1400/05/19
00:06:00
5.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی