گزارش مهر؛

بیمارستان مطالبه تحقق نیافته مردم اندیکا

بیمارستان مطالبه تحقق نیافته مردم اندیکا روان ما: پروژه بیمارستان اندیکا مطالبه بر زمین مانده مردم از مسئولان ذی ربط است که روند راه اندازی آن تا آخر سال جاری در این شهرستان شروع می شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، اغلب مردم شهرستان اندیکا عشایری و روستا نشین هستند و نبود بیمارستان سبب شده از خدمات درمانی محروم باشند؛ همین طور با وجود ویروس کرونا و قرمز شدن شرایط اغلب شهرستان ها نبود بیمارستان در اندیکا سلامت مردم این شهرستان را تهدید می کند.
معضل نبود بیمارستان در اندیکا زمانی خودرا بعنوان مشکل نشان میدهد که مادری برای به دنیا آوردن فرزند خود باید مسیر طولانی و پرخطری را با وجود جاده های غیراستاندارد و فاصله زمانی بسیار به سبب نبود بیمارستان سپری کند که به این جهت جان مادر و فرزند در این شرایط به خطر می افتد.
به نظر می رسد باتوجه به مصوباتی که در حوزه راه اندازی بیمارستان صورت گرفته است، تعلل در روند کلنگ زنی و راه اندازی بیمارستان در اندیکا ضربه جبران ناپذیری را به روند پیگیری سلامت مردم این شهرستان وارد میکند.
فاصله اندیکا با نخستین بیمارستان ۲۰۰ کیلومتر است
«وحید کاظمی» رییس فوریت های پزشکی و حوادث جاده ای اندیکا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در بعضی از نقاط شهرستان اندیکا فاصله تا نخستین بیمارستان در شهرستان مسجدسلیمان قرار دارد که مسافت آن بطور تقریبی بیش از ۲۰۰ کیلومتر است؛ بدین سبب دسترسی نبودن بیمارستان در بیشتر مواقع سبب شده تا حادثه دیدگان در بیشتر تصادفات به سبب خونریزی شدید فوت کنند.
وی اضافه کرد: همین طور نبود آنتن دهی در بعضی مناطق شهرستان اندیکا از دیگر مشکلات فوریت های پزشکی ۱۱۵ این شهرستان در امتداد ارائه خدمت مطلوب به مردم اندیکاست.
رئیس فوریت های پزشکی و حوادث جاده ای اندیکا اظهار داشت: راه اندازی و تجهیز یک واحد درمانی بیمارستان در شهرستان اندیکا می تواند خیلی از مشکلات شهروندان را در زمینه درمان رفع کند.
انعقاد تفاهم بیمارستان ۶۴ تخته خوابه
«علیرضا ورناصری» نماینده مردم اندیکا در مجلس به خبرنگار مهر اظهار داشت: بیمارستان مطالبه ای است که جز اولویت برنامه هایم در زمینه سلامت شهروندان اندیکاست که در این راستا پیگیری های مستمری در امتداد تحقق این امر مهم انجام شد.
وی با اعلان اینکه امسال بیمارستان محلی شهرستان راه اندازی خواهد شد، اضافه کرد: اعتبارات مربوط به خرید تجهیزات با پیگیری گرفتن شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی خوزستان قرار گرفته است.
نماینده مردم اندیکا در مجلس اظهار داشت: در این راستا تفاهم نامه راه اندازی بیمارستان ۶۴ تخت خوابه این شهرستان میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان آب و برق خوزستان انعقاد شده و اعتبارات لازم برای ساخت وساز این بیمارستان از وزارت نیرو درحال پیگیری است.
وی اضافه کرد: به سبب مشکلات غیرمترقبه ای که علاوه بر تحریم ها و تورم و شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آمد، مسئله کمبود اعتبارات را تشدید کرد و خیلی از پروژه ها تامین اعتبار نشدند.
ورناصری اشاره کرد: امسال با پیگیری های انجام شده روند راه اندازی بیمارستان اندیکا بعنوان مطالبه چندین دهه معوق مانده مردم این شهرستان شروع می شود.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، شهرستان اندیکا فاقد بیمارستان بوده و انتظار می رود که با وجود ویروس کرونا و تهدید سلامت مردم اندیکا هرچه سریع تر نسبت به راه اندازی مطالبه دیرینه مردم این شهرستان اقدام گردد.


منبع:

1400/06/01
21:15:41
5.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی