محققان پی بردند؛

داروی روماتیسم مفصلی به حفظ جان بیماران کرونائی کمک می نماید

داروی روماتیسم مفصلی به حفظ جان بیماران کرونائی کمک می نماید روان ما: تحقیقات جدید نشان میدهد داروی روماتیسم مفصلی موسوم به باریسیتینیب ممکنست به کاهش خطر مرگ بیماران کرونائی کمک نماید.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «وزلی ایلی»، سرپرست تیم تقحیق از دانشگاه واندربیلت تنسی، در این زمینه می گوید: «داروهای استاندارد فعلی برای درمان کافی نیستند. باوجود پیشرفت های درمانی با داروهای رمدسیویر، دگزامتازون و توسیلیزوماب، کاهش مرگ و میر در بیماران بستری کرونائی همچنان یک نیاز اساسی برآورده نشده است.»
این مطالعه شامل بیش از ۱۵۰۰ بیمار تحت اکسیژن کمکی در ۱۰۱ بیمارستان در ۱۲ کشور در آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی بود.
بیماران در این مطالعه، یکبار در روز تا ۱۴ روز، بارسیتینیب (که دارای خواص ضدالتهابی است) یا دارونما دریافت نمودند. در کنار این روند، درمان استاندارد شامل دگزامتازون و رمدسیویر هم ادامه داشت.
نتایج نشان داد میزان مرگ و میر ۲۸ روزه و ۶۰ روزه در گروه باریسیتینیب ۵ درصد کمتر از گروه دارونما بود و هرچقدر شدت بیماری در بیماران به هنگام ثبت نام در این مطالعه بیشتر بود، کاهش ریسک مرگ بیشتر بود.
ایلی در ادامه اضافه کرد: «بیماران کرونائی بستری در بیمارستان، اغلب گرفتار حالت فوق التهابی شدید می شوند که می تواند منجر به اختلال در عملکرد اندام های مختلف همچون سندرم پریشانی حاد تنفسی، شوک سپتیک و مرگ شود.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1400/06/15
11:04:00
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی