فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با كرونا استان تهران خبر داد

اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای اختصاص ۵۹ مرکز برای واکسیناسیون در تهران

اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای اختصاص ۵۹ مرکز برای واکسیناسیون در تهران فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران از اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای اختصاص 59 مرکز جهت واکسیناسیون در تهران اطلاع داد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: خبرهای خوشی فرا می رسد که حجم زیادی از واکسن های وارداتی به زودی وارد کشور خواهند شد. بدین سان شاهد تنوع واکسن های وارداتی خواهیم بود. از طرف دیگر خبرهای خوبی از تولید واکسن های داخلی خصوصاً اثربخشی آنها به گوش می رسد. در حقیقت با ورود واکسن های وارداتی به تنوع واکسن ها افزوده و نگرانی ها در مورد لجستیک واکسن ها رفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا باید کاری انقلابی و جهادی برای شتاب بخشیدن بیشتر به امر واکسیناسیون در استان تهران صورت گیرد که در این راه اقداماتی همچون دو شیفته کردن مراکز واکسیناسیون که مدت هاست مصوب شده اما عملیاتی نشده باید اجرائی شود و نیاز است فوریتی برای این مساله مشخص نماییم که از روز چهارشنبه تمامی این مراکز بصورت دو شیفته فعالیت کنند.

زالی افزود: نیروهای مردمی خصوصاً بسیج با نشاط زیادی به ما می پیوندند اما اگر بموقع و با سرعت مطلوب وارد مدار خدمت رسانی نشوند شاید گرفتار کاهش انگیزه شوند. ۱۸۰۰ نفر از نیروهای آموزش دیده بسیجی وجود دارد که آموزش های مورد تایید ما با استانداردهای لازم را دریافت نمودند. پس ما نیز باید موضوع به کارگیری آنان را دنبال نماییم تا هر چه زودتر با بهره بردن از این نیروها سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا کند. اساسا نیروهای بسیج و هلال احمر نیروهای ذخیره مستقر هستند که باید از آنان بهره بگیریم.

وی اشاره کرد: لازم است استاندار تهران بخشنامه ای را به تمامی دستگاهها ابلاغ کند تا هر چه در توان دارند در جهت سرعت بخشیدن به امر واکسیناسیون ارایه کنند. هم اکنون موج مطلوب اجتماعی برای مساعدت با این امر وجود دارد. پس نباید اجازه دهیم این فضا به سمت سردی برود.

زالی در آخر اشاره کرد: تعداد پایگاه های تزریق قبلی و جدید همین طور تغییر در تیم های تزریق بصورت نقشه ای تهیه شده است که این نقشه به دانشگاه های علوم پزشکی ارائه خواهد شد تا بعنوان نقشه راه از آن استفاده نماید همین طور مقرر شده است ۵۹ مرکز توسط آموزش و پرورش در اختیار امر واکسیناسیون قرار گیرد که این اعلام آمادگی انجام شده تا محیط های فرهنگی و مدارس در اختیار موضوع واکسیناسیون در استان تهران قرار گیرد.

منبع:

1400/06/15
20:16:06
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی