مجموع مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

مجموع مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۲۲۱ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۹۴ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۸۹ هزار و ۱۱۹ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری هم تأیید شده است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، همینطور ۱۹۸ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۱ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۰.۸ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۸۳ هزار و هند با بیشتر از ۴۴۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۰، ۸۶۵، ۷۹۴ ۶۶۶، ۵۵۹ ۲ هند ۳۳، ۰۵۸، ۸۴۳ ۴۴۱، ۰۷۵ ۳ برزیل ۲۰، ۸۹۹، ۹۳۳ ۵۸۳، ۸۶۶ ۴ روسیه ۷، ۰۳۰، ۴۵۵ ۱۸۷، ۹۹۰ ۵ انگلیس ۷، ۰۱۸، ۹۲۷ ۱۳۳، ۲۷۴ ۶ فرانسه ۶، ۸۳۹، ۴۹۴ ۱۱۵، ۰۰۷ ۷ ترکیه ۶، ۵۱۹، ۰۱۶ ۵۸، ۳۷۷ ۸ آرژانتین ۵، ۲۰۷، ۶۹۵ ۱۱۲، ۶۷۳ ۹ ایران ۵، ۱۵۶، ۹۸۶ ۱۱۱، ۲۵۷ ۱۰ کلمبیا ۴، ۹۱۹، ۷۷۳ ۱۲۵، ۳۳۱ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۱۸۷ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/06/16
11:13:11
5.0 / 5
467
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی