نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

بورسیه کردن دانشجویان پزشکی در زمینه سرطان در اولویت قرار گیرد

بورسیه کردن دانشجویان پزشکی در زمینه سرطان در اولویت قرار گیرد به گزارش روان ما نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: بورسیه کردن دانشجویان پزشکی در مقطع تحصیلی دکتری و فوق تخصصی به ویژه در زمینه خون و سرطان باید در اولویت قرار گیرد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر یکشنبه در آئین بهره برداری از دستگاه شتاب دهنده بیمارستان آیت الله خوانساری اراک اظهار نمود: تامین و بهره برداری از این دستگاه اقدام بزرگی برای استان مرکزی است و باید به اولویت ها توجه داشت، مسلماً بتن ریزی و راه اندازی ساختمان اهمیت بالایی دارد، اما بیمارستان به شکل مناسب تجهیز شود و به مانند یک بدن سالم خدمات رسانی داشته باشد.
وی افزود: باید در بهره برداری و استفاده از این دستگاه دقت عمل و دقت نظر داشت چونکه در بیمارستان امانت است، همین طور این دستگاهها باید محکم، استوار، دقیق، قوی و حساب شده و منطقی مورد استفاده قرار گیرند و باید در نگهداری آنها کوشا بود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اشاره کرد: نمایندگان مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی این نکته مهم را باید مد نظر قرار گیرند که کشور در بحث دارو و تجهیزات پزشکی و درمان وابسته است، مجلس باید به چنین اموری ورود کند، درگیر حاشیه نشود و با همکاری دولت، وزارت بهداشت و … برای ساخت تجهیزات پزشکی و حتی صادرات برنامه بدهد و حتی می توان در امر تولید واکسن با کشورهایی مانند چین و کوبا همکاری داشته باشیم و آفریقا را در امر واکسیناسیون پوشش دهیم.
وی افزود: کشور باید در تولید دارو نیز بی نیاز شود، ظرفیت ها موجود است و در کنار استفاده از ظرفیت های موجود، باید ظرفیت های جدید ایجاد کرد.
دری نجف آبادی در آخر بیان کرد: بورسیه کردن دانشجویان پزشکی در مقطع تحصیلی دکتری و فوق تخصصی به ویژه در زمینه خون و سرطان باید در اولویت قرار گیرد و تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز تامین شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آخر بیان کرد: مسلماً بهره برداری، استفاده و تشخیص اهمیت بالایی دارد و باید نیروی انسانی متخصص و کاردان در این حوزه در اختیار داشت. استان مرکزی ظرفیت های بسیاری در اختیار دارد و امیدواریم در حوزه بهداشت و درمان در عرصه ملی و حتی بین المللی بدرخشد.


منبع:

1400/06/31
16:28:37
5.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی