اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در مورد کارت هوشمند واکسن

اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در مورد کارت هوشمند واکسن انتشار اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص فاقد اعتبار بودن کارت های هوشمند واکسن صادره از جانب هر نهادی غیر از وزارت بهداشت، تماسهای اعضای سازمان نظام پزشکی در مورد کارت های صادر شده از جانب این سازمان را به دنبال داشت؛ اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی در اینباره توضیحاتی را ارائه داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود که پیرو اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص اینکه بعضی افراد یا سازمان ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می کنند که فاقد اعتبار است؛ مطالبی جهت تنویر افکار اعضای محترم سازمان نظام پزشکی به استحضار میرسد.
از آغاز همه گیری کرونا، سازمان نظام پزشکی همواره در کنار مردم و اعضای جامعه پزشکی ایستاده و در این حوزه پیشرو بوده است و از کوشش برای تهیه و توزیع اقلام حفاظتی برای کادر درمان و تاسیس سایت corona.ir به منظور آگاهی بخشی به مردم تا اصرار بر واردات واکسن معتبر و واکسیناسیون اعضای سازمان و کادر درمان، و هم تاسیس سامانه عوارض سنجی و نوبت دهی واکسیناسیون دریغ نکرده است و در خیلی از آنها سازمان نظام پزشکی پیشتر از وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط فعالیت خویش را شروع کرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، صدور کارت دیجیتال واکسیناسیون هم از کارهای فراموش شده ای بود که به علت اصرار اعضای سازمان نظام پزشکی برای همکارانی که در کنگره های بین المللی شرکت می کنند، توسط سازمان و برای اولین بار صورت گرفت.
خوشبختانه برخورد مثبت با کارت مذکور در خارج ازکشور که به جهت جایگاه برتر سازمان های نظام پزشکی در دنیا است، موجی از درخواست همکاران برای صدور کارت برای خود و خانواده هایشان را ایجاد نمود.
اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی آورده است: اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از حیث تاکید بر اعتبار کارت دیجیتال صادره از جانب آن وزارت خانه متین و موجه است، لکن از آن جا که به شکلی بی اعتبار نشان دادن کارت صادره از جانب سازمان مهم نظام پزشکی است، جای تأمل و تأسف دارد.
سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای آن دسته از همکارانی که صدور کارت هوشمند واکسیناسیون از جانب سازمان متبوعشان اولویت دارد ؛ همچنان درحال خدمت رسانی است.
منبع:

1400/07/01
11:34:52
5.0 / 5
582
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی