شهریاری:

واکسیناسیون به معنای بی توجهی به رعایت پروتکل ها نیست

واکسیناسیون به معنای بی توجهی به رعایت پروتکل ها نیست به گزارش روان ما رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه واکسیناسیون به این معنا نیست که به رعایت پروتکل ها، بی توجهی شود، اظهار داشت: فعلاً استفاده از ماسک، توجه به ادامه محدودیت ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی الزامی است.


حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا، با تکیه بر ضرورت ادامه محدودیت ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی در حین روند واکسیناسیون عمومی در کشور اظهار داشت: واکسیناسیون به مفهوم دریافت واکسن در یک نوبت نیست، واکسیناسیون حداقل در دو نوبت انجام می شود، یعنی فرد واکسینه شده باید دو نوبت واکسن دریافت کرده باشد حتی گاها امکان دارد پس از گذشت چند ماه دوز یادآور هم تزریق شود، به هر شکل واکسیناسیون به این معنا نیست که به رعایت پروتکل ها، فاصله گذاری ها و عدم حضور در تجمع ها بی توجهی شود.
نماینده مردم زاهدان در مجلس اضافه کرد: البته مقرر است سامانه ای تعریف شود تا برخی خدمات بر مبنای معیار واکسینه شدن افراد عرضه شود، یعنی محدودیت ها یرای افراد واکسینه شده رفع و عرضه خدمات به آنها تسهیل شود، برای مثال سفرهای هوایی، دریایی و زمینی افراد واکسینه شده بدون مانع صورت گیرد، یا این که ورود و خروج افراد به و از کشور مشروط به عرضه کارت واکسن و تست منفی کرونا باشد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: با عنایت به این سامانه خیلی از موارد همچون کسب و کار افراد و سفرها رونق می گیرد، یعنی مقرر است به وسیله یک سامانه برای افراد واکسینه شده یکسری تسهیلات در نظر گرفته شود.
شهریاری در انتها تصریح کرد: فعلاً استفاده از ماسک، توجه به ادامه محدودیت ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی الزامی است، باید دقت کنیم که دریافت یک دوز واکسن به منزله واکسینه شدن نیست و افراد باید دو دوز واکسن را دریافت نمایند.
منبع:

1400/07/05
14:31:06
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی