وزیر بهداشت:

واکسن فایزر وارد نمی نماییم

واکسن فایزر وارد نمی نماییم به گزارش روان ما وزیر بهداشت ضمن اشاره به این که خانم های آبستن می توانند از واکسن سینوفارم استفاده کنند، اظهار داشت: واکسن فایرز به کشور وارد نمی نماییم.به گزارش روان ما به نقل از مهر، بهرام عین اللهی عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان افضلی پور کرمان ضمن اشاره به این که خانم های آبستن طبق بررسی های اخیر کمیته ی علمی وازرتخانه می توانند از واکسن سینوفارم استفاده کنند، اظهار نمود: تابحال هیچ واکسن فایزری وارد کشور نشده است و وارد هم نخواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: هم اکنون میزان واکسن تزریق شده در کشور به ۵۳ میلیون دوز رسیده است و امیدواریم این میزان تا هفته آینده به ۶۰ میلیون دوز برسد.
عین اللهی تصریح کرد: واکسینه شدن افراد دلیل بر ترک پروتکلهای بهداشتی نیست بلکه پس از واکسیناسیون همه افراد باید ماسک بزنند و پروتکلهای بهداشتی را با جدیت رعایت نمایند.
وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون سبب نابودی کامل کرونا نمی گردد، خاطرنشان کرد: کشورهایی که واکسیناسیون کامل را انجام داده اند همچنان درگیر این ویروس هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: خیلی از محدودیت ها با قرنطینه هوشمند برداشته خواهد شد. افراد واکسینه شده می توانند با عرضه کارت واکسن از خدمات هواپیما، اتوبوس و هتل ها بهره مند شوند.
وی وضعیت واکسیناسیون در شهر کرمان را مطلوب دانست و اظهار نمود: واکسیناسیون در این استان با سرعت و بدون وقفه ادامه دارد.
عین اللهی ضمن تقدیر از خدمات کادر درمان اظهار داشت: بیمارستان افضلی پور کرمان آمار قابل قبولی در زمینه بیماران بهبود یافته کرونا دارد.


منبع:

1400/07/09
11:39:40
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی