افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش

افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان 06 نیروی زمینی ارتش با همکاری ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در محله پاسداران تهران راه اندازی شد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در مراسم افتتاح این مرکز واکسیناسیون خودرویی که با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش برگزار شد، ضمن ابراز امیدواری نسبت به کاهش نرخ مرگ و میر در صورت بروز موج جدیدی از بیماری به کمک افزایش نرخ ایمنی جمعی با واکسیناسیون، عنوان کرد: واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی نقشی موثر در کنترل بیماری کرونا دارد، بنا بر این یکی از شروط لازم برای زدودن آثار این بحران، تسریع و تسهیل در پروسه واکسیناسیون است.
دکتر زالی با اشاره به این که برای پاسخگویی به اقبال عموم مردم نیاز به راه اندازی مراکز تجمیعی با نگاهی همگرایانه حس می شود، اضافه کرد: زیرساخت های مراجعه عموم به شکلی باید فراهم گردد تا با حداقل زمان، حداکثر کارایی و سهولت در راه تکمیل این پروسه گام برداریم.
وی با اعلان اینکه میزان دسترسی و توان مالی، دو مولفه مهم و موثر در میزان بهره مندی مردم از خدمات نظام بهداشت و درمان است، اظهار داشت: در موضوع واکسیناسیون به هر دو مولفه توجه شده است، خصوصاً با راه اندازی پایگاه های تجمیعی. دستگاه های مختلف در کشور در کنار سیستم بهداشت و درمان تمام لجستیک دانشی، تکنیکی، علمی، فنی و پشتیبانی خودرا در بخش های مختلف به کار گرفتند و این تجربه موفقی در مدیریت بحران شمرده می شود که البته همکاریهای برون قسمتی از همان ابتدا شکل گرفت و در حوزه واکسیناسیون هم به اوج خود رسید.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران ضمن تقدیر از همراهی های ارتش جمهوری اسلامی، نیروی زمینی ارتش، معاونت بهداشت و درمان ارتش، ستاد اجرائی فرماند امام (ره) و بنیاد برکت، اشاره کرد: امروز شاهد افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کشور از نظر وسعت و گستره فضای فیزیکی مطلوب هستیم. تجلی موفقیت امروز ما، تمرین کار تیمی و ممارست بین بخشی است.
دکتر زالی از نشان دار کردن این مرکز برای تکمیل پروسه واکسیناسیون دانش آموزان آگاهی داد و اظهار نمود: این مجموعه آمادگی ایجاد سایت و ارائه خدمت اختصاصی به دانش آموزان را دارد.
وی اشاره کرد: تعداد پایگاه های استان تهران با احتساب مجموع مراکز بهداشتی محله محور و مراکز برونسپاری بهداشتی به بالای هزار مرکز رسیده و رو به افزایش است. همین طور تا امروز در پایتخت ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن تزریق شده که حدود ۳ میلیون نفر هر دو دوز را دریافت نمودند.
او در آخر عنوان کرد: در آینده ای نزدیک ظرفیت ارائه خدمات بصورت شبانه روزی در این مرکز وجود دارد.1400/07/12
00:10:41
5.0 / 5
289
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی