چرا مصونیت طبیعی در مقابل کرونا قابل اعتماد نیست؟

چرا مصونیت طبیعی در مقابل کرونا قابل اعتماد نیست؟ روان ما: خراسان رضوی اپیدمیولوژیست دانشگاه ویسکانسین می گوید مصونیت پس از مبتلاشدن به ویروس و مصونیت پس از دریافت واکسن از اعتبار یکسانی برخوردار نیست.به نقل از نیوز بگفته اپیدمیولوژیست دانشگاه ویسکانسین ایالات متحده، این ۲ ایمنی اعتبار یکسانی نداشته و هیچ آزمایش گسترده ای برای اثبات میزان ایمنی فرد مبتلا به این بیماری در مقابل ویروس کرونا نیز وجود ندارد.

آجی ستی، مدیر هیات علمی برنامه کارشناسی ارشد بهداشت عمومی دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین مدیسون، اظهار نمود: عفونت طبیعی یک پاسخ ایمنی به وجود می آورد اما همه پاسخ های ایمنی به اندازه کافی با دوام و برای جلوگیری از مبتلاشدن به عفونت مجدد معتبر نیست و برمبنای نتایج تحقیقات شواهدی وجود ندارد که ایمنی طبیعی معادل ایمنی حاصل از تزریق واکسن باشد.

وی افزود: در صورتیکه عفونت طبیعی می تواند در بعضی افراد ایمنی بوجود آورد اما ایمنی تولید شده توسط واکسن کووید-۱۹ قابل اطمینان تر است. این نتیجه بوسیله آزمایش های بالینی و داده های مربوط به اثربخشی واکسن ها از زمان استفاده تا حالا نشان داده شده است.

وی اشاره کرد: آزمایش خون می تواند آنتی بادی های ویروس را تشخیص دهد اما ایمنی را اندازه گیری نمی نماید. آزمایش های سرولوژی موجود شواهدی از عفونت قبلی را ارائه می دهد اما شواهدی در خصوص پیش گیری از بیماری را بیان نمی کند.

برای تعیین میزان محافظت از فرد در مقابل ویروس نیاز به مجموعه ای از آزمایش ها همچون اندازه گیری سایر اجزای سیستم ایمنی بدن به غیر از آنتی بادی هاست. مجموع این آزمایش ها بیان کننده میزان قدرت واکنش ایمنی پیکر شخص هم اکنون و مدت زمان ماندگاری آنست اما چنین آزمایش هایی در آزمایشگاه و نه در جمعیت عمومی انجام می شود.

ستی اشاره کرد: این نوع آزمایش ها را نمی توان در مقیاس بزرگ انجام داد.

وی اظهار داشت: ارائه دهندگان خدمات بهداشت عمومی بر نظارت به میزان عفونت، میزان بستری شدن و مرگ ومیر افراد واکسینه شده و واکسینه نشده ها تاکید می کنند و داده ها بسیار آشکار است که واکسیناسیون در مقابل بستری شدن در بیمارستان، مرگ و بطور کلی در مقابل عفونت ها محافظت به وجود می آورد.

منبع:

1400/07/19
11:32:10
5.0 / 5
337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی