فراخوان سازمان نظام پرستاری برای جشنواره عکس پرستار و کرونا

فراخوان سازمان نظام پرستاری برای جشنواره عکس پرستار و کرونا به گزارش روان ما سازمان نظام پرستاری کشور جشنواره عکس پرستار و کرونا را برگزار می نماید.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سازمان نظام پرستاری، پرستاران در یکسال و نیم گذشته با فداکاری ها و ایثارگری های بی وقفه خود نقش مهمی در نجات و بهبود بیماران مبتلا به کرونا داشتند و در این زمان صحنه های منحصر به فردی را از تلاش و خدمت رقم زدند که برگ زرین دیگری در تاریخ خدمات کارکنان نظام سلامت ایران است.
هدف سازمان نظام پرستاری از برگزاری جشنواره عکس پرستار و کرونا ثبت و ضبط و عرضه تصویری واقع گرایانه از خدمات پرارزش پرستاران در دوران سخت و طاقت فرسای کروناست.

در این دوران پر التهاب به دلیل کمبود نیروی پرستار، فشار کاری و اضافه کاری های الزامی پرستاران بیشتر شد، همزمان خیلی از پرستاران خود به کرونا مبتلا شدند و برخی از آنان بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید۱۹ شهید شدند یا گرفتار صدمه ها و عوارض دراز مدت شدند.

خیلی از آنان هم شاهد مرگ ومیر بیماران در مراکز درمانی بودند و همزمان با افزایش فشار کاری جسمی، استرس و فشارهای روانی آنان هم بیشتر شد.

فداکاری های پرستاران در این ایام سخت، کاری بزرگ در تاریخ نظام سلامت کشور است که قلم و نوشتار از بیان همه ابعاد آن قاصر است. زبان تصویر می تواند در بیان ابعاد پیدا و پنهان این همه ایثار و از خودگذشتگی کمک نماید.

جشنواره عکس پرستار و کرونا به منظور بیان تصویری خدمات پرستاران در روزهای کرونا برگزار می گردد و همه عکاسان حرفه ای، کادر بیمارستان، پرستاران و شهروندان و رجوع کنندگان به مراکز درمانی می توانند با عرضه تصاویر باکیفیت خود در این جشنواره شرکت نمایند.

محورهای مورد نظر عکس ها در این جشنواره، نمایش واقع گرایانه تصویری از فعالیت پرستاران در دوران کروناست که بازتاب دهنده خدمات، سختی ها و فعالیتهای آنان در مراقبت از بیماران کرونا باشد.

مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس پرستار و کرونا تا ۳۰ آبان است و به برگزیدگان این جشنواره همزمان با روز پرستار جوایز نفیسی اهدا می شود، جایزه نفر اول یک سکه بهار آزادی، نفر دوم نیم سکه و نفر سوم ربع سکه بهار آزادی است. همینطور به همه تصاویری که به مرحله داوری می رسند، مبلغی بعنوان حق التصویر پرداخت می شود.

هر یک از علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند حداکثر سه عکس را از راه فرمی که در سایت سازمان نظام پرستاری است به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. برای تایید اصالت عکس ها، پیوست عکس دیگری غیر عکس اصلی در فضای عکاسی سوژه الزامی است.1400/08/05
17:47:37
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی