مدیركل حوزه هیات مدیره سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

همپوشانی یکی از اشکالات بیمه درمان در کشور

همپوشانی یکی از اشکالات بیمه درمان در کشور به گزارش روان ما مدیرکل حوزه هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: هم اکنون همپوشانی یکی از اشکالات بیمه درمان در کشور است به نحوی که آمار سازمان های بیمه گر بیش از جمعیت کشور است؛ بنا بر این سعی شده است تا با راه اندازی سامانه برخط بیمه شدگان این مشکل برطرف شود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، علیرضا اعرابی با اشاره به این که این سازمان پس از تصویب قانون بیمه همگانی در امتداد پوشش بیمه درمان کامل به وجود آمده است تا هیچ فرد فاقد بیمه درمانی در کشور وجود نداشته باشد، بیان کرد: ماموریت بعدی سازمان بیمه سلامت خرید خدمت از پزشکان و موسسات درمانی است تا بتواند در امتداد منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیمار جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد و با صیانت مالی از بیمه شدگان، مردم در پرداخت هزینه های درمانی با مشکل مواجه نشوند.
وی افزود: سازمان بیمه سلامت برای انجام ماموریت های خود در امتداد پوشش بیمه ای بوسیله راه اندازی صندوق های بیمه ای مختلف مبادرت به پوشش بیمه ای کرده است. به نحوی که هر فرد فاقد پوشش بیمه می تواند در قالب این صندوق ها تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی به این هدف دست خواهیم یافت که هیچ فرد فاقد پوشش بیمه ای در کشور وجود نداشته باشد؟، اظهار داشت: هم اکنون همپوشانی یکی از اشکالات بیمه درمان در کشور است به نحوی که آمار سازمان های بیمه گر بیش از جمعیت کشور است بنا بر این سعی شده است تا با راه اندازی سامانه برخط بیمه شدگان این مشکل برطرف شود و تعداد جمعیت بیمه نشده مشخص شده تا در نهایت با پوشش بیمه ای آن افراد هیچ فرد فاقد پوشش بیمه ای در کشور نداشته باشیم.
اعرابی بیان کرد: برآورد می شود که نزدیک به ۶ الی ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد پوشش بیمه باشند که به مردم اعلام می نماییم که اگر تحت پوشش سازمان بیمه گر دیگری نیستند می توانند بوسیله صندوق بیمه همگانی یا ایرانیان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، وی درپایان، اظهار داشت: این سازمان می خواهد با ارتقای خرید خدمات و پرداخت بموقع به موسسات درمانی کیفیت خدمات را افزایش دهد تا بیمه شدگان هزینه کمتری بابت درمان پرداخت کنند.
منبع:

1400/08/11
22:52:27
5.0 / 5
184
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی