ثبت بیشتر از 249 میلیون مبتلا به کرونا در جهان

ثبت بیشتر از 249 میلیون مبتلا به کرونا در جهان شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۴۹ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۴۹۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۵ هزار و ۷۷ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور ۲۲۵ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۱۷۹ نفر از مبتلایان کووید هم بهبود یافته اند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۷.۱ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۷۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۰۸ هزار و هند با بیشتر از ۴۵۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۷، ۱۸۷، ۲۵۶ ۷۷۲، ۳۱۵ ۲ هند ۳۴، ۳۳۲، ۴۰۷ ۴۵۹، ۸۷۵ ۳ برزیل ۲۱، ۸۴۹، ۱۳۷ ۶۰۸، ۷۱۵ ۴ انگلیس ۹، ۲۰۸، ۲۱۹ ۱۴۱، ۳۹۵ ۵ روسیه ۸، ۶۷۳، ۸۶۰ ۲۴۳، ۲۵۵ ۶ ترکیه ۸، ۱۵۰، ۷۰۸ ۷۱، ۵۲۶ ۷ فرانسه ۷، ۱۹۰، ۳۳۴ ۱۱۷، ۸۴۹ ۸ ایران ۵، ۹۶۴، ۸۲۴ ۱۲۶، ۹۲۱ ۹ آرژانتین ۵، ۲۹۳، ۹۸۹ ۱۱۶، ۰۵۵ ۱۰ اسپانیا ۵، ۰۲۲، ۵۴۶ ۸۷، ۴۷۷ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۴۳ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۲۱۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع پنج میلیون و ۹۶۴ هزار و ۸۲۴ مبتلا شدن و ۱۲۶ هزار و ۹۲۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/08/14
16:55:19
5.0 / 5
181
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی