مرگ دختر نخبه اهوازی به علت عمل زیبایی

مرگ دختر نخبه اهوازی به علت عمل زیبایی به گزارش روان ما مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از اهدای اعضای بدن دختری که به علت عمل زیبایی گرفتار مرگ مغزی شده بود، اطلاع داد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، عرفان مردانی در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی نوشت: بامداد امروز پنج شنبه ۲۰ آبان در بیمارستان گلستان اهواز اعضای بدن نوجوان ۱۹ ساله رتبه ۷۰ کنکور که به دنبال انجام عمل زیبایی گرفتار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده اش به بیماران نیازمند اهدا شد.
وی اضافه کرد: متأسفانه این دختر ۱۹ ساله چند روز پیش با رفتن به یک کلینیک زیبایی تحت عمل توسط افراد غیرمتخصص قرار گرفت و به دلیل دریافت دوز بالای دارو گرفتار ایست قلبی تنفسی شد و پس از چند روز بستری در بیمارستان، با تائید مرگ مغزی امروز با رضایت خانواده، دو کلیه و یک کبدشان به بیماران نیازمند پیوند زده شد.
مردانی بیان نمود: امیدواریم با برخورد قاطع با هرگونه مداخله غیراصولی در امور پزشکی و آگاهی عمومی و هوشیاری خانواده ها دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی و از دست دادن جوانان نباشیم.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، چند روز قبل دختر جوان نخبه ۱۹ ساله اهوازی به دنبال تزریق دارو برای عمل زیبایی توسط افراد غیرمتخصص در یکی از کلینیک های شهر اهواز گرفتار ایست قلبی تنفسی شد و بعد از چندین بار CPR تلاش کادر پزشکی برای نجات وی بی نتیجه ماند و گرفتار مرگ مغزی شد.
این دختر ۱۹ ساله موفق به کسب رتبه ۷۰ کنکور سراسری شده بود.
روز گذشته در همین زمینه رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار نمود: این مرکز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی و اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و پلمب شد.
فرهاد ابول نژادیان اضافه کرد: تمامی مراکز غیرمجاز توسط اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و توسط کمیسیون ماده ۱۱ که متشکل از سازمان نظام پزشکی، سازمان تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور است برخورد و به مراجع قضایی معرفی می گردند.

1400/08/21
13:13:08
5.0 / 5
89
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی