نماینده مردم اهواز در مجلس:

آمار دیابت خوزستان بیشتر از استاندارد است

آمار دیابت خوزستان بیشتر از استاندارد است نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میانگین ابتلای مردم خوزستان به بیماری دیابت ۱۴ درصد و از استاندارد کشوری و جهانی بالاتر است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، سید کریم حسینی شامگاه جمعه در همایش هفته ملی دیابت اظهار نمود: برداشت من از بیماری دیابت بعنوان یک جامع نقیضه ای است؛ این بیماری از طرفی مهربان و قابل کنار آمدن و از سویی دیگر بی رحم و نامردی است.
وی اضافه کرد: با وجود تکنولوژی پیشرفته و وضعیت خوب درمانی ولی غفلت از آن صدمه های بسیاری را به جامعه وارد کرده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید آموزش اطرافیان بیمار در اولویت قرار بگیرد چون باید هماهنگ و همراهی داشته باشد؛ همسران برای مردان می توانند نقش بسیار مؤثری را داشته باشند.
حسینی افزود: اگر کوچک ترین کاری از دست من بر بیاید، دریغ نمی کنم؛ انجمن در بُعد آموزش و تخت پوشش قرار دادن بیماران، توجیه آنها و خانواده هایشان خوب عمل می کند.
وی بیان نمود: در بحث درمان به یک مرکز جامع نیاز داریم که ارتباط نزدیکی با انجمن دیابت خوزستان داشته باشد تا به درمان این بیماری نگاه تجاری نداشته باشند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درمان واقعی این نیست که فقط به طب سنتی اکتفا کرد هرچند طب سنتی تاثیر بسیاری بر روند درمان بیماری دارد ولی نباید از علم پزشکی و فناوری روز دنیا بی بهره ماند.
حسینی خاطرنشان کرد: طب سنتی و داروهای گیاهی مؤثر هستند ولی بستگی به نوع بیماری باید نسخه پزشکی خاص هر بیمار را هم بپیچانیم.
وی انتقاد کرد: میانگین ابتلای مردم خوزستان به بیماری دیابت ۱۴ درصد و از استاندارد کشوری و جهانی هم بالاتر است که نباید از این آمار به آسانی گذشت.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، این همایش در تالار گیت بوستان آب و برق برگزار گردید.
اجرای موسیقی، مسابقات خانواده، عرضه بروشورهای آموزشی و مشاوره برای جلوگیری از ابتلاء به بیماری دیابت و همینطور انجام تست قند همچون برنامه های جانبی این همایش بود.

1400/08/29
20:44:38
5.0 / 5
42
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی