در گفت وگو با روان ما اعلام شد

هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها

هوای تهران ناسالم برای همه گروه ها به گزارش روان ما رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت شرایط ناسالم هوای تهران برای همه گروه ها، اظهار داشت: در این شرایط خطر افزایش بیماریهای قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.دکتر عباس شاهسونی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران، اظهار داشت: هم اکنون ۱۹ ایستگاه کیفیت هوا در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ۱۵۰ در وضعیت اضطرار هستند.

وی با اعلان اینکه در مناطق یک، ۱۵ و ۱۴ شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داریم، اضافه کرد: گروههای حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان حامله و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند. همین طور ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر می شوند کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.

شاهسونی اشاره کرد: در این شرایط خطر افزایش بیماریهای قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

وی اظهار داشت: طبق تحقیقات انجام شده در دنیا، وضعیت مرگ و مبتلاشدن به بیماریهای قلبی، ریوی، تنفسی و... که به مواجهه طولانی مدت با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون منتسب هستند، به این صورت است؛ ۲۰ درصد از مرگ های طبیعی منتسب به مواجهه طولانی مدت با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای آزاد هستند. همین طور ۳۴ درصد از بیماریهای ایسکمیک قلبی، ۲۴ درصد از سکته های مغزی، ۳۳ درصد از بیماریهای انسداد مزمن ریوی، ۴۶ درصد از عفونت دستگاه تنفسی تحتانی و ۲۸ درصد از سرطان های ریه در دنیا منتسب به مواجهه طولانی مدت با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای آزاد هستند.

منبع:

1400/09/15
18:27:43
5.0 / 5
216
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی