مطالعات نشان می دهد؛

داروی دیابت در درمان نارسایی قلبی موثر است

داروی دیابت در درمان نارسایی قلبی موثر است تحقیقات اولیه نشان داده است که مهارکننده های انتقال دهنده سدیم-گلوکز ۲ (SGLT۲) می توانند به حدود نیمی از بیماران نارسایی قلبی کمک کنند.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، مطالعه محققان دانشگاه آنگلیا شرقی بریتانیا نشان شد، داروی دیابت نخستین دارویی است که به افراد مبتلا به نارسایی قلبی کمک می نماید و می تواند در درمان آن تحولی ایجاد نماید.
یافته های جدید نشان داده اند که دارو SGLT۲ می تواند برای همه بیماران نارسایی قلبی مفید باشد همچون آنهایی که مبتلا به نوع دوم نارسایی قلبی معروف به کسر جهشی حفظ شده هستند.
این نخستین دارویی است که فواید واقعی را از نظر بهبود نتایج برای این بیماران فراهم می آورد و به قول تیم تحقیقاتی، این روش گزینه های درمانی را متحول خواهد نمود.
«واس واسیلیو»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «نارسایی قلبی وضعیتی است که در آن قلب آنطور که باید پمپاژ نمی نماید. دو نوع نارسایی قلبی وجود دارد: "نارسایی قلبی با کاهش در کسر جهشی" زمانی اتفاق می افتد که قلب به علت یک مشکل مکانیکی قادر به پمپاژ خون در اطراف بدن نباشد و "نارسایی قلبی با کسر جهشی حفظ شده" زمانی اتفاق می افتد که با وجود آنکه قلب به خوبی خون را پمپاژ می کند، اما برای تأمین اکسیژن به تمام قسمت های بدن کافی نیست.»
واس در ادامه اضافه کرد: «سال ها هیچ دارویی وجود نداشت که بتواند نتیجه را در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نوع دوم بهبود بخشد؛ بیمارانی که مبتلا به کسر جهشی حفظ شده هستند.»
به گفته وی، «این نوع نارسایی قلبی پزشکان را متحیر کرده بود، چونکه هر دارویی که آزمایش شد هیچ فایده ای نداشت. یک دسته از داروها معروف به مهارکننده های SGLT۲ در ابتدا برای بیماران مبتلا به دیابت استفاده می شد. با این وجود، مشاهده شد که برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی هم مفید می باشد. ما دریافتیم که این دارو می تواند به بیماران نارسایی قلبی با کسر جهشی حفظ شده هم کمک نماید.»
مهارکننده های SGLT۲ بیشتر با نامهای تجاری Forxiga(Dapagliflozin)، Invokana (Canagliflozin) و Jardiance (Empagliflozin) شناخته می شوند.
محققان در آزمایشات خود دریافتند بیمارانی که از مهارکننده های SGLT۲ استفاده می نمایند، ۲۲ درصد کمتر از بیمارانی که دارونما مصرف می کنند، به علل در رابطه با قلب جان خویش را از دست می دهند یا به علت تشدید نارسایی قلبی در بیمارستان بستری می شوند.


منبع:

1400/09/22
12:16:48
5.0 / 5
239
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی