استاندار گلستان تاكید كرد:

فریب رنگ آبی شهرها را نخوریم

فریب رنگ آبی شهرها را نخوریم به گزارش روان ما گلستان استاندار گلستان ضمن اشاره به ضرورت  پرهیز از تجمعات در شب یلدا، اظهار داشت: نباید با پائین آمدن آمار کرونایی فریب رنگ آبی وضعیت شهرها را بخوریم.


علی محمد زنگانه در گفت و گو خبرنگاران در حاشیه جلسه ستاد کرونا استان گلستان، ضمن اشاره به تزریق بیشتر از ۲ میلیون و ۴۱۷ هزار دُز واکسن در استان گلستان، اظهار نمود: از این تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دُز نخست واکسن را دریافت کرده و حدود یک میلیون و ۷۸ هزار نفر هر دو دُز را تزریق کرده اند.
وی با اشاره به اینکه ۳۹ هزار نفر از شهروندان گلستانی دُز سوم و یادآور را تزریق کرده اند، اضافه کرد: خوشبختانه تمامی شهرهای استان در شرایط آبی کرونایی قرار دارند که البته باید مراقب بود فریب این شرایط آبی را نخورد.
استاندار گلستان با تکیه بر ضرورت پرهیز از برگزاری تجمعات کرونایی در شب یلدا در جمع خانواده های عزیز، تصریح کرد: برگزاری این تجمعات هرچند شاید لذتی زودگذر برای ما داشته باشد، اما می تواند زمینه ساز پیک جدید کرونا آن هم با سویه جدید و سرعت گسترش بالا باشد.
زنگانه از بستری بودن ۲۰۳ بیمار کرونایی در بیمارستانهای سراسر استان اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۴۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و ۱۸ بیمار متصل به دستگاه ونتیلاتور هستند که در ۲۴ ساعت گذشته تنها یک مورد فوتی در استان ثبت شده است.
وی بر ضرورت تکمیل واکسیناسیون اتباع خارجی و عشایر با سرعت بیشتر تصریح کرد و افزود: با عنایت به گزارش های به مارسیده ارتقاء نظارت بر دفاتر پیشخوان، پایانه های برون شهری، تالارهای پذیرایی، سوپرمارکت ها، نانوایی ها، مهدهای کودک، در خصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی می تواند ایمنی جامعه را به همراه داشته باشد.
استاندار گلستان ضمن اشاره به کوشش برای تقویت طرح شهید سلیمانی در چارچوب افزایش واکسیناسیون، ارتقاء پروتکل ها و اطلاع رسانی مناسب برای افزایش مصونیت جامعه، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۸۰ هزار نفر از کسانی که دُز اول واکسن را دریافت کرده اند برای دریافت دُز دوم رجوع نکرده اند و با عنایت به وجود بانک اطلاعاتی آنان نیاز است آمار به تفکیک شهرستانها احصا شده و برای تزریق تشویق شوند.
منبع:

1400/09/29
10:27:39
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی