یافته جدید محققان دانماركی؛

تاثیر بالقوه داروی مالاریا در مقابله با کووید ۱۹

تاثیر بالقوه داروی مالاریا در مقابله با کووید ۱۹ روان ما: نتایج یک پژوهش آزمایشگاهی جدید نشان میدهد که داروی ضد مالاریا آتوواکون می تواند از تکثیر ویروس کرونا در سلول های ریه انسان پیشگیری کند.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، با گسترش سریع سویه اُمیکرون و مرگ و میر جهانی ناشی از کووید ۱۹ که هم اکنون به بالای ۵ میلیون نفر رسیده است، جستجو برای درمان های مؤثر در مقابل کووید ۱۹ بیش از پیش ضروری شده است.
آنتی بادی های مونوکلونال دارای تعدادی از مزایای بالینی در پیش گیری از علایم شدید کووید ۱۹ هستند، اما متخصصان مراقبت های بهداشتی باید آنها را بصورت درون وریدی تجویز کنند. در بیماران با وضعیت وخیم که از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می نمایند، دگزامتازون، یک استروئید خوراکی، می تواند مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را تا یک سوم کم کند.
از این رو جستجو برای درمان های خوراکی مؤثری که می توانند از علایم پیشگیری کرده یا به حداقل برسانند، همچنان ادامه دارد. خیلی از پژوهشگران درحال آزمایش داروهای دارای مجوز هستند که ممکنست بتوانند از آنها برای درمان یا پیش گیری از کووید ۱۹ استفاده مجدد کنند.
اکنون مطالعه آزمایشگاهی پژوهشگران دانمارکی نتایجی را منتشر نموده است که نشان میدهد آتوواکون در سلول های ریه انسان در مقابل ویروس کرونا اثر محافظتی دارد. آتوواکون داروی ضد مالاریا است که پزشکان از سال ۱۹۹۹ از آن برای درمان و پیش گیری از مالاریا استفاده می نمایند.
مطالعه پژوهشگران دانشگاه آرهوس دانمارک نشان داد که آتوواکون انواع سویه های آلفا، بتا و دلتا کووید ۱۹ را در سلول های ریه انسان در وضعیت آزمایشگاهی مهار می کند.
محققان چندین مکانیسم احتمالی را برای اثر مشاهده شده آتوواکون بر کروناویروس مطرح نمودند. آنها معتقدند که ممکنست از تکثیر ویروسی پیشگیری کند، مانع از اتصال پروتئین اسپایک به گیرنده های ACE۲ شود و یا از بیان نشانگرهای التهابی ممانعت نماید.


منبع:

1400/10/01
12:21:59
5.0 / 5
213
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی