تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان روان ما: مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 279 میلیون و 362 هزار و 428 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 409 هزار و 451 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 249 میلیون و 662 هزار و 597 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۲.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۳۷ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۸ هزار و هند با بیش از ۴۷۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۲، ۹۸۶، ۳۰۷ ۸۳۷، ۶۷۱ ۲ هند ۳۴، ۷۷۹، ۸۱۵ ۴۷۹، ۵۲۰ ۳ برزیل ۲۲، ۲۳۰، ۷۳۷ ۶۱۸، ۴۲۹ ۴ انگلیس ۱۱، ۸۹۱، ۲۹۲ ۱۴۷، ۸۵۷ ۵ روسیه ۱۰، ۳۴۳، ۳۵۳ ۳۰۲، ۲۶۹ ۶ ترکیه ۹، ۲۶۶، ۵۱۶ ۸۱، ۲۵۸ ۷ فرانسه ۸، ۹۸۳، ۷۶۰ ۱۲۲، ۴۶۲ ۸ آلمان ۶، ۹۸۲، ۲۲۸ ۱۱۰، ۹۰۸ ۹ ایران ۶، ۱۸۱، ۷۸۴ ۱۳۱، ۳۰۶ ۱۰ اسپانیا ۵، ۷۱۸، ۰۰۷ ۸۹، ۰۱۹ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۲ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۸۹۱ هزار و ۲۹۲ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۸۱ هزار و ۷۸۴ مبتلاشدن و ۱۳۱ هزار و ۳۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/10/04
12:18:44
5.0 / 5
207
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی