معاون سازمان بیمه سلامت مطرح كرد؛

سه اقدام حمایتی بیمه سلامت از زوجین نابارور

سه اقدام حمایتی بیمه سلامت از زوجین نابارور معاون سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: سه اقدام حمایتی امسال نسبت به گذشته برای ارائه خدمت به زوجین نابارور در دستور کار قرار گرفته است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، مهدی رضایی گفت: در سال قبل خدمات اصلی ناباروری همچون IVF، IUI و میکروانجکشن تحت پوشش بیمه ای قرار نداشتند که امسال این خدمات تحت پوشش قرار گرفت.
وی اضافه کرد: همین طور پوشش این خدمات در بخش بستری و هم سرپایی به ۹۰ درصد رسید بطوریکه فرانشیز یا پرداخت از جیب بیمار امسال کم شده است. این در حالیست که در سال قبل میزان فرانشیز پرداختی از طرف بیمار برای خدمات تحت پوشش در بخش سرپایی ۳۰ درصد بوده که امسال این میزان به ۱۰ درصد کم شده است.
رضایی همین طور اظهار داشت: در سالهای قبل مبنای پوشش بیمه ای تعرفه دولتی بود که امسال علاوه بر تعرفه دولتی؛ تعرفه های مراکز عمومی نیز تحت پوشش قرار گرفت و قرار داد با مراکز غیر دولتی نیز افزوده شد.
وی با اشاره به این که اعتبار اختصاص داده شده برای پوشش خدمات ناباروری نسبت به سال قبل بیش از ۸۰۰ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: این عدد قابل توجه است و می تواند بخش عمده ای از مشکلات مربوط به پرداخت از جیب بیماران در امر خدمت رسانی و درمان ناباروری را کم کند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: تمام این اقدامات در امتداد سیاست های جمعیتی کشور، رشد جمعیت، دسترسی عادلانه و کاهش پرداخت از جیب است تا همه مردم بتوانند از خدمات درمان ناباروری استفاده کنند که به این ۳ هدف تا حدود زیادی با اختصاص اعتباری که امسال نظر گرفته شده است، دست خواهیم یافت./۳۳

1400/10/10
12:03:06
5.0 / 5
142
تگهای خبر: بیمار , بیمه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی